جوانان

شروع پروژۀ تصفیۀ اساتید همراه با دانشجویان از دانشگاه‌ها

بنا بر گزارشات متعدد از دانشگاه‌های باهنر کرمان، بهشتی و تهران، تعدادی از اساتید در راستای حذف از دانشگاه، تحت فشار‌های شدید قرار دارند….

گفته می‌شود در دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر #بهارک_اختردانش و دکتر #محمدمهدی_علومی از اساتید گروه دامپزشکی این دانشگاه به دلیل حمایت از دانشجویان در صفحات مجازی، حکم انفصال و اخراج دریافت کرده‌اند.

همچنین در دانشگاه بهشتی دکتر #رهام_افغانی_خراسکانی عضو هیات علمی دانشکده‌ی معماری و شهرسازی دانشگاه بهشتی به مصاحبه‌ی عقیدتی_سیاسی احضار شده و زمزمه‌ی اخراج و قطع همکاری با ایشان به گوش می‌رسد. چندی پیش هم دکتر #فرهاد_شریعت‌راد از دیگر اساتید این دانشکده در شرف قطع همکاری قرار گرفته بود.

در دانشگاه تهران نیز #ناصر_مقدم_کوهی استاد گروه ارتباط تصویری در صفحه‌ی مجازی خود از احتمال قطع همکاری به دلیل حمایت از اعتراضات دانشجویان، خبر داد.

اخراج سیاسی اساتید دانشگاه تنها به اتهام حمایت از دانشجویان، می‌تواند در بلندمدت با تهی‌ساختن دانشگاه از اساتید متعهد و دغدغه‌مند، و ارجحیت یافتن معیارهای فشل و غیرعلمی، ورود نیروهای فاقد وجاهت علمی به دانشگاه‌ را هموار می‌سازد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا