حقوق بشر

بازداشت پوریا احمدی زندانی سیاسی سابق همسر و فرزند ۴ ساله‌اش توسط نیروهای حکومتی

پوریا احمدی، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق به همراه همسرش سحر احمدی و بَرزین، فرزند ۴ ساله این زوج در جاده سنندج – مریوان بازداشت شدند. نیروهای اداره اطلاعات پس از تیراندازی، خودروی در حال حرکت این خانواده را متوقف کرده بودند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز سه‌شنبه ١٠ مرداد ماه ١۴٠٢ (اول آگوست ٢٠٢٣)، پوریا احمدی، زندانی سیاسی سابق، به همراه همسر و فرزندش، سحر احمدی و بَرزین احمدی، ۴ ساله در حین حرکت با خودرو شخصی از سنندج به سوی مریوان، با شلیک نیروهای اداره اطلاعات متوقف و بازداشت شدند.

به گفته یک منبع مطلع، برزین احمدی، کودک خردسال این زوج پس از ٢۴ ساعت، روز چهارشنبه ١١ مرداد ماه، در حالی که آثار شکنجه بر بدنش مشهود بوده، آزاد و به والدین پوریا احمدی تحویل داده شد.

هه‌نگاو مطلع شده است که، روز گذشته نیروهای حکومتی به منزل این خانواده یورش برده و ضمن تفتیش کامل، برخی وسایل شخصی آن‌ها را ضبط کردند.

تا زمان تنظیم این خبر، از اتهامات انتسابی به علیه پوریا احمدی و سحر احمدی و همچنین شرایط و مکان بازداشت این زوج اطلاع دقیقی در دسترس نیست.

پوریا احمدی از اعضای سابق شاخه کُردستان حزب وحدت ملی پیشتر نیز در سال‌های ١٣٩٧ و ١٣٩٨ توسط نهادهای حکومتی بازداشت و بعدها به سه ماه حبس تعزیزی محکوم شده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا