حقوق بشر

یک سال حبس منع معاشرت با دیگران و مجازات‌های تکمیلی برای زینب زمان

زینب زمان از سوی دادگاه انقلا ب تهران به تحمل یک سال حبس تعزیری و مجازات تکمیلی از جمله منع معاشرت با دیگران محکوم شد. این حکم از بابت اتهام هایی همچون اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام صادر شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز دوشنبه ۱۶ مرداد ماه ۱۴۰۲، زینب زمان، فرزند حسین، ساکن: تهران که توسط ایمان افشاری، قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، محاکمه شده بود به تحمل یک سال حبس تعزیری، پنج سال منع خروج از کشور، منع عضویت در احزاب، گروه ها و دسته جات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، منع استفاده از گوشی تلفن همراه، خودداری از ارتباط یا معاشرت با سایرین به استثناء روابط خویشاوندی،‌ محکوم شد.

براساس اعلام ابوذر زمان، برادر زینب زمان، دادنامه صادره روز به وی ابلاغ شده و برهمین اساس، اتهام زینب زمان در این پرونده «فعالیت تبلیغی علیه نظام» عنوان شده و بر همین وی به تحمل یک سال حبس که یک بیستم آن لازم به اجرا و باقی مانده به مدت پنج سال تعلیقی، پنج سال منع خروج از کشور، پنج سال منع عضویت در احزاب، گروه ها و دسته جات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، پنج سال منع استفاده از گوشی هوشمند تلفن همراه، خودداری از ارتباط یا معاشرت با سایرین به استثناء روابط خویشاوندی محکوم شده است.

لازم به اشاره است، ابوذر زمان، وکیل مدافع زینب زمان، در تاریخ ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۲، با دریافت ابلاغیه ای که از طریق سامانه ابلاغ الکترونیک قوه قضائیه(ثنا)برای وی ارسال شده بود از تشکیل جلسه دادرسی به پرونده موکل خود برای تاریخ رسیدگی ۴ مرداد ماه ۱۴۰۲، مطلع شد و در تاریخ مذکور به همراه زینب زمان در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، حاضر و دفاعیات خود را از بات ۲ اتهام(اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور) و (فعالیت تبلیغی علیه نظام) به ایمان افشاری ارائه کرده بودند.

لازم به اشاره است، زینب زمان، در تاریخ ۱۹ فروردین ماه ۱۴۰۲، پس از احضار تلفنی به اداره نظارت و پیگیری سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، واقع در محدوده نیایش تهران، بازداشت و پس از تفتیش منزل و توقیف برخی لوازم شخصی اش به زندان اوین منتقل و پس از طی مراحل بازجویی ها و تفهیم اتهام، در تاریخ ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۲، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

همچنین، حسین زمان، پدر این شهروند، از جمله فعالان عرصه موسیقی در ایران بود که با توجه به آسیبهای جسمانی ناشی از جنگ ۸ ساله ایران و عراق در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲، جان خود را از دست داد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا