زحمتکشان

مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

چند خبر کارگری

در سایه فقدان ایمنی و شرایط نامناسب کار، ۹ کارگر در نیشابور و اسفراین دچار حادثه شدند. طی این حوادث، یک کارگر جان خود را از دست داد و هشت تن دیگر مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، یک کارگر در نیشابور جان باخت.

فرمانده انتظامی نیشابور در این خصوص گفت: “در پی اعلام برق گرفتگی یک کارگر حین حفر چاه در یکی از روستاهای بخش مرکزی به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، ماموران کلانتری ۱۲ جمهوری بلافاصله به همراه نیروهای امدادی به محل اعزام شدند.”

حسین احمدی افزود: “با حضور ماموران در محل و در بررسی های اولیه مشخص شد مردی ۴۷ ساله حین حفر چاه بر اثر اتصال برق دستگاه بالابر دچار برق گرفتگی شدید شده و با وجود تلاش نیروهای امدادی جان باخته است.”

مصدومیت هشت کارگر در اسفراین

به گزارش ایسنا، امروز پنجشنبه نوزدهم مردادماه، هشت کارگر شاغل در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین بر اثر وقوع حادثه ای در محل کار مصدوم شدند.

مدیرعامل مجتمع صنعتی اسفراین اعلام کرد: “حوالی ساعت ۱۱ امروز، نشت لحظه ای آب سبب انفجار در بخش ذوب مجموعه شد.”

علیرضا ارغائی ادامه داد: “شش نفر از پرسنل مجموعه به دلیل موج انفجار دچار خسارت های جزئی شدند که پس از اعزام به بیمارستان به صورت سرپایی درمان شدند. یک نفر نیز دچار سوختگی سطحی شد که تحت مداوا قرار دارد. اما یک نفر دیگر از پرسنل دچار سوختگی جدی از ناحیه دست، صورت و گردن شده و به دلیل اصابت قطعات ریز شیشه نیز مجروح شده است که به بیمارستانی در مشهد اعزام شد.”

معوقات مزدی کارگران شهرداری خاش

حدود ۳۰۰ کارگر شاغل در شهرداری خاش مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

در این گزارش به نقل از این کارگران آمده است: “حدود ۳۰۰ نفر در مجموعه شهرداری خاش مشغول کار هستند که از ابتدای خرداد ماه سال جاری پرداخت حقوق آنها به تاخیر افتاده است.”

این کارگران با بیان اینکه “آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم مربوط به اردیبهشت ماه سال جاری است و آنهم با تاخیر در ۱۰ تیر ماه پرداخت شد”، ادامه دادند: “بخش زیادی از کارگران خدماتی و فضای سبز با دستمزد فعلی قادر به تهیه کالاهای اساسی خود نیستند. درحالی‌که هر چند ماه یکبار بخشی از مطالباتمان پرداخت می‌شود، نمی‌توانیم معاش خانواده‌هایمان را تامین کنیم.”

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا