گوناگون

بحران پناهجویان: هشدار شهردار نیویورک درباره حضور ۱۰۰ هزار پناهجو؛ دریای مدیترانه قربانگاه مهاجران

سازمان امدادرسانی «اس‌او‌اس مدیترانه» اعلام کرد: یک کشتی نجات این سازمان امدادرسانی تنها در فاصله ۴۸ ساعت، بیش از ۶۰۰ پناهجو را از شرایط بحرانی در مدیترانه نجات داده است. همچنین، در پی غرق شدن یک قایق حامل پناهجویان در کانال مانش، دست‌کم شش نفر که هویت آنها افغانستانی اعلام شده است، جان خود را از دست دادند. در ادامه بحران مهاجرات‌های غیرقانونی، شهردار نیویورک در ایالات متحده آمریکا از دولت فدرال به منظور حمایت از این شهر در برابر بحران پناهجویان غیرقانونی درخواست امدادرسانی نمود….
به گزارش رادیو فرانسه، در ادامه بحران مهاجرت‌های غیرقانونی، سازمان امدادرسانی «اس‌او‌اس مدیترانه» اعلام کرد: تنها در دو شبانه روز، دست‌کم ۶۲۳ پناهجو را طی ۱۵ فقره ماموریت از شرایط بحرانی دریای مدیترانه نجات داده است.

بر أساس اعلام این سازمان امدادرسانی، این عملیات، یکی از بزرگترین ماموریت‌های کشتی «اوشین وایکینگ» متعلق به این سازمان بوده است، که تاکنون انجام شده است.

سازمان امدادرسانی «اس‌او‌اس مدیترانه» تاکید کرد: حوزه مدیترانه، یکی از خطرناکترین مسیرهای عبور پناهجویان در جهان است.

بر أساس اعلام این نهاد که زیر نظر سازمان ملل متحد قرار دارد، از آغاز سال ۲۰۲۳ (طی کمتر از ۸ ماه) دست‌کم ۱۸۴۸ پناهجو که قصد عبور از این مسیر را داشتند، جان خود را از دست دادند، آماری که نسبت به مجموع آمار مفقودشدگان سال گذشته با افزایش مواجه است.. این آمار در سال ۲۰۲۲، ۱۴۱۷ نفر بوده است.

در سوی دیگر اروپا، در پی غرق شدن یک قایق حامل پناهجویانی که قصد داشتند خود را از طریق کانال مانش، از فرانسه به بریتانیا برسانند، دست‌کم ۶ نفر جان خود را از دست دادند. تمامی جان‌باختگان افغانستانی بودند. این قایق حامل ۶۰ سرنشین بوده است.

بر أساس گزارش وزارت کشور بریتانیا، طی ۵ سال گذشته، بیش از ۱۰۰ هزار مهاجر با استفاده از قایق‌های کوچک تلاش کردند تا با عبور از کانال مانش، از فرانسه به بریتانیا وارد شوند.

درخواست امداد شهردار نیویورک از دولت فدرال

شهر نیویورک، که در ماه‌های اخیر با هجوم حدود ۱۰۰ هزار پناهجو مواجه شده است، از دولت فدرال آمریکا درخواست امدادرسانی کرده است.

به گفته شهردار نیویورک، فرمانداران ایالت‌های جنوبی آمریکا، در ماه‌های گذشته، این متقاضیان پناهندگی را با اتوبوس یا هواپیما روانه نیویورک کرده‌اند.

اریک آدامز، شهردار نیویورک، که نسبت به عواقب حضور این تعداد متقاضی پناهندگی در شهر خود ابراز نگرانی کرده، گفته است: این بحران شهر ما را به ویرانی خواهد کشید.

گزارش خبرگزاری‌های جهانی از شهر نیویورک حاکی از آن است که بعنوان نمونه، هتل روزولت، یکی از نمادهای شهر نیویورک، در نزدیکی میدان مشهور «تایمز اسکوئر»، که برای اسکان پناهجویان اختصاص یافته است، شاهدی از مشکلات و بحران حضور پناهندگان در شهر نیویورک است.

به گفته شهردار نیویورک، هزینه اسکان دست‌کم ۱۰۰ هزار پناهجو در این شهر، طی سه سال، بالغ بر ۱۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود و بودجه شهر نیویورک توان پرداخت این هزینه گزاف را ندارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا