زحمتکشان

اعتراض کارگران “اورهال” آبادان؛ از میزان دستمزد تا تبدیل وضعیت

بیش از ۴۰۰ کارگر واحد تعمیرات پالایشگاه آبادان به عدم امنیت شغلی، پایین بودن سطح دستمزد، و شرایط کار طاقت‌فرسا معترض‌اند و خواستار تبدیل وضعیت و امنیت شغلی هستند. مسئولان به آن‌ها وعده تبدیل وضعیت داده بودند اما با گذشت سه سال کار سخت و پر مخاطره هنوز بلاتکلیف‌اند.

یکی از کارگران تعمیرات اساسی پالایشگاه آبادان به نمایندگی از دیگر کارگران معترض به خبرگزاری‌ها گفته است: حدود ۴۰۰ نفر از کارکنان تعمیرات اساسی پالایشگاه آبادان موسوم به “اورهال” به دلیل عدم تمکین پالایشگاه آبادان به “طرح حذف پیمانکار” که بر اساس آن باید این نفرات زیر نظر قرارداد خود پالایشگاه قرار بگیرند و تغییر وضعیت شوند، بیکار شده‌اند و کسی نیست که صدای ما را بشنود.

وی افزود: درخواست‌های مکرر و دوندگی‌های مداوم جهت تغییر وضعیت این جمعیت از کارگران بیکار انجام شده که بی فایده بوده است. همه این کارگران به دلیل حقوق‌های پایین (۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۴ یا ۵ میلیون تومان) قادر به تامین حداقل معیشت خانواده خود نیستند.

این کارگر عنوان کرد: در حال حاضر تجمع‌هایی جهت مطالبه‌گری در ورودی درب اصلی پالایشگاه آبادان و مصلای نماز جمعه شهر انجام می‌شود اما گویا صدای این کارگران به مسئولان رده بالای کشور هنوز نرسیده است.

وی با بیان اینکه چرا فریادرسی برای این جمعیت کارگر بیکارشده نیست، گفت: این کارگران سابقه ۱۶ ساله در پالایشگاه دارند ولی به دلیل عدم تداوم روزهای کاری در طول سالیان دراز نتوانستند تغییری در وضعیت خود مشاهده کنند و سابقه بیمه این افراد بسیار کمتر از مدت زمان کاری آن‌ها است.

رئیس کمیته ساماندهی جذب نیروهای غیرمستمر پالایشگاه آبادان می گوید: بخش‌های بالادستی از جمله وزارت نفت باید نسبت به صدور مجوزات لازم برای جذب و تبدیل وضعیت این کارگران مجوز صادر کند، مجوزی برای تبدیل وضعیت این کارگران در اختیار مجموعه پالایشگاه آبادان نیست تا بتواند این خواسته کارگران را اجرایی کند.

مسئولان پالایشگاه به این کارگران وعده تبدیل وضعیت داده بودند اما با گذشت سه سال کار سخت و پر مخاطره همچنان بلاتکلیف‌ هستند.

ایلنا و فضای مجازی(کانال تلگرامی)

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا