حقوق بشر

درخواست تمدید قرار بازداشت پنج شهروند اهل سرابله

بازپرس پرونده پنج شهروند بازداشت‌شده اهل شهر سرابله، مرکز شهرستان چرادول استان ایلام به نام‌های مهرداد قیصربیگی، ایوب گراوند، یونس گراوند، نوید محمدنژاد و شهریار فریادیان، خواستار تمدید قرار بازداشت آن‌ها از دادستانی این شهر شده است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، علیرغم گذشت دو ماه و یک روز از بازداشت مهرداد قیصربیگی، ٣۴ ساله، ایوب گراوند، ٣۶ ساله، یونس گراوند و نوید محمدنژاد، ٢۶ ساله، و همچنین سپری شدن یک ماه و یک روز از بازداشت شهریار فریادیان، ٢۶ ساله بازپرس پرونده این شهروندان از دادستانی سرابله خواسته تا قرار بازداشتشان را به مدت دو ماه و یک روز دیگر تمدید کند.

به گفته منابع آگاه، خانواده‌های این بازداشت‌شدگان در واکنش به تمدید قرار بازداشت فرزندانشان، هشدار دادند که در مقابل این اقدام غیرقانونی، به زودی تجمع بزرگی را در برابر ساختمان فرمانداری شهر سرابله برگزار خواهند کرد.

مهرداد قیصربیگی، ایوب گراوند، یونس گراوند و نوید محمدنژاد پیشتر، روز یکشنبه اول مرداد ماه ١۴٠٢، در اعتراض به بلاتکلیفی خود در زندان مرکزی ایلام دست به اعتصاب غذا زده بودند.

مهرداد قیصربیگی، ایوب گراوند، یونس گراوند و نوید محمدنژاد روز یکشنبه ٢١ خرداد ماه ١۴٠٢ و شهریار فریادیان روز پنجشنبه ٢٢ تیر ماه سال جاری، توسط نیروهای حکومتی در شهر سرابله بازداشت شدند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا