بین‌المللی

بایدن به سوءاستفاده از قدرت متهم شد

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، جو بایدن را به هدف گرفتن اصلی‌ترین رقیبش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا به منظور مداخله در روند انتخابات متهم کرد.

به گزارش ایسنا، کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار پیام‌هایی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) به اقدامات و سیاست‌های جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا تاخت.

مک‌کارتی نوشت: عدالت احتمالا کور است، اما بدانید که بایدن، دولت را در برابر رقیب سیاسی اصلی خود برای مداخله در انتخابات ۲۰۲۴ مسلح کرده است. اکنون یک دادستان رادیکال در جورجیا با حمله به رئیس جمهور ترامپ و استفاده از آن برای جمع‌آوری کمک‌های مالی برای حرفه سیاسی خودش، از رهبری بایدن پیروی می‌کند.

او افزود: آمریکایی‌ها ماهیت واقعی این ریاکاری مستاصل را می‌بینند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین در پیام دیگری با اشاره به پسر بایدن که با اتهامات مرتبط با فساد مواجه است، نوشت: اعضای خانواده بایدن از سمت قانون با برخورد ویژه‌ای مواجه شدند؛ تیم بایدن و سرویس مخفی در دسامبر ۲۰۲۰ در مورد جلسه پرسش و پاسخ برنامه‌ریزی شده برای هانتر بایدن با خبر شدند. بنابراین این گفت‌وگو هرگز انجام نشد، با اینکه او تحت تحقیقات فدرال بود.

هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، به رسوایی‌های موادمخدر و فساد معروف است.

پیش از این، دونالد ترامپ در ایالت جورجیا به اتهام تلاش برای تأثیرگذاری بر نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ متهم شد. اتهامات مداخله در انتخابات علیه ترامپ شامل ۱۳ مورد از جمله نقض قوانین علیه “معاملات تجاری غیرصادقانه و متقلبانه” مطرح است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در نوامبر ۲۰۲۴ برگزار شود. ترامپ در نوامبر ۲۰۲۲ ورود خود را به مبارزه برای ریاست جمهوری اعلام کرد. بایدن همچنین در ماه آوریل رسما اعلام کرد که برای دومین بار نامزد می‌شود تا “کاری را که شروع کرده به پایان برساند” و یک وب‌سایت تبلیغاتی راه‌اندازی کرد. اگر او موفق به انتخاب مجدد شود، در آغاز دومین دوره ریاست جمهوری خود ۸۲ ساله خواهد شد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا