حقوق بشر

چهارمین روز اعتصاب؛ گزارشی از آخرین وضعیت شهاب دلیلی در زندان اوین

شهاب دلیلی، زندانی محبوس در زندان اوین، چهارمین روز از اعتصاب خود را در این زندان سپری میکند. این شهروند که دارای اقامت کشور آمریکا است در سال ۱۳۹۵ هنگام خروج از کشور توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به ده سال حبس محکوم شد.

به گزرش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهاب دلیلی در زندان اوین به اعتصاب غذا خود ادامه می دهد.

یکی از اعضای خانواده این زندانی در گفتگو با گزارشگر هرانا با تایید این خبر گفت: “شهاب دلیلی به دلیل اینکه مشمول توافق ایران و آمریکا برای مبادله زندانیان نشده، از شنبه شب دست به اعتصاب غذا زده است.”

آقای دلیلی به دلیل اعتصاب غذا با کاهش فشار خون و سایر عوارض مانند سرگیجه و سر درد روبرو است.

شهاب دلیلی و خانواده اش بطور مشخص از دولت آمریکا خواسته اند آزادی این زندانی که دارای اقامت دائم کشور آمریکا است را در معامله پیش روی دو کشور لحاظ کنند.

چندی پیش سیامک نمازی، عماد شرقی، مراد طاهباز و دو زندانی تبعه آمریکا با هویت نامعلوم به دنبال توافق ایران با آمریکا در خصوص تبادل زندانیان به حبس خانگی در هتلی منتقل شدند.

اما شهاب دلیلی که در سال ۱۳۹۵ به دنبال بازگشت به ایران برای حضور در مراسم خاکسپاری پدر خود، هنگام خروج از کشور از بابت اتهام “همکاری با دولت متخاصم” بازداشت و نهایتا از بابت اتهام مذکور به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود تاکنون شامل این توافق نشده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا