ورزشی

۲ طلا و یک نقره ایران در ۵ وزن نخست کشتی آزاد جوانان جهان

نمایندگان اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم ایران با شکست رقبای خود به مدال طلای رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان رسیدند و علی رضایی در وزن ۷۰ کیلوگرم نیز به مدال نقره دست یافت.

به گزارش ایسنا، در جریان رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان ۲۰۲۳ در امان پایتخت اردن، محمدرضا شاکری در ۶۵ و ابوالفضل بابالو در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند و علی رضایی در وزن ۷۰ کیلوگرم نیز به مدال نقره رسید. همچنین فرزاد صفی جهانشاهی نیز در وزن ۷۹ کیلوگرم از رسیدن به مدال برنز بازماند.

محمدرضا شاکری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر فیلیپ فروسولا میلا از اسپانیا را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر صفر کایجی اوگینو از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. شاکری در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر ۸ دالگات عبدالقدیروف از روسیه را شکست داد و راهی فینال شد. وی در فینال مقابل جسی مندز از آمریکا به روی تشک رفت و در پایان در یک مبارزه سخت با نتیجه ۵ بر ۲ به برتری رسید و صاحب مدال طلای جوانان جهان شد. حریف آمریکایی در این مبارزه بارها برای زیرگیری از شاکری اقدام کرد اما هر بار به در بسته خورد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم علی رضایی در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۶ ابراهیم یاپراک از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر زلیم خان موتسوخایف از لهستان را از پیش رو برداشت. و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر پاول گرایور از مولداوی را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رضایی در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۴ عمربک تالایبک اولو از قرقیزستان را شکست داد و به دیدار نهایی راه یافت. وی در این دیدار مقابل می یر شاپیرو از آمریکا در یک مبارزه دشوار و در حالیکه در پایان تایم نخست از حریف خود پیش بود، در پایان با نتیجه ۱۱ بر ۶ شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم فرزاد صفی جهانشاهی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب ابراگیم کادیف از روسیه شد  و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. صفی جهانشاهی در گروه بازنده‌ها با شکست ۷ بر ۵ ژانیربای از قزاقستان و شکست ۴ بر یک آلیم میسومیتوف از اوکراین به دیدار رده‌بندی رسید اما در این مرحله مقابل علی توکائف از آذربایجان به روی تشک رفت و در پایان با ارائه نمایشی ضعیف با نتیجه سنگین ۱۱ بر یک شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم ابوالفضل بابالو، پس از استراحت در دور نخست، با نتیجه ۱۰ بر صفر توچی گوا از چین را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه شش بر یک کامیل کوروگلیف از قزاقستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. بابالو دراین مرحله با نتیجه ۵ بر ۱ کامدن مک دانل از آمریکا را شکست داد و به فینال رسید. وی در دیدار نهایی مقابل ایوان پریماچنکو از اوکراین به میدان رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید و دومین مدال طلای ایران در این مسابقات را از آن خود کرد.

احمد محمدنژاد جوان دیگر نماینده ایران در ۵ وزن نخست این مسابقات بود که روز گذشته(سه‌شنبه) در دور مقدماتی حذف شد.

در پایان رقابت‌های ۵ وزن نخست، آمریکا در صدر رده‌بندی تیمی قرار دارد.

ایران در ۵ وزن دوم این مسابقات نیز شانس کسب ۳ مدال طلا و یک برنز را دارد. دیدارهای رده‌بندی و فینال ۵ وزن دوم و پایانی فردا شب(چهارشنبه) به میدان می‌روند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا