زحمتکشان

تعطیلی شرکت داروسازی الحاوی و بیکار شدن ۵۰۰ کارگر

کارگران داروسازی الحاوی می‌گویند: اختلافات سازمان غذا و دارو با مدیریت شرکت، منجر به بیکاری پانصد کارگر شده است…

این کارگران نسبت به آینده شرکت و وضعیت شغلی خود ابراز نگرانی کردند و گفتند: امیدواریم فکری کنند که بیکاری کارگران به درازا نکشد.

روز گذشته مدیرعامل شرکت داروسازی الحاوی در نامه‌ای به رئیس سازمان غذا و دارو، از تعطیلی و تعدیل تمامی ۵۰۰ نفر پرسنل این شرکت خبر داد.

وی دلیل این کار را، اقدام نامتعارف و غیرقانونی سازمان غذا و دارو در متوقف کردن کارتابل محصولات شرکت الحاوی دانست و حق اقدام قضایی را بر خود محفوظ داشت. وی همچنین تبعات و خسارات این اقدام را مستقیما متوجه مدیران سازمان غذا و دارو دانست.

پس از این اتفاق سازمان غذا و دارو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، به دنبال تشدید نظارت‌های سازمان غذا و دارو بر شرکت‌های تولیدی، وارداتی، پخش و داروخانه‌ها، گرانفروشی  شرکت داروسازی الحاوی محرز و بر اساس گزارشات ارائه شده این سازمان، کمیسیون ماده ۱۱ دانشگاه تهران و ایران، بنابر عدم ارائه هرگونه دفاعیات و یا حتی حضور نمایندگان شرکت مذکور در جلسات رسیدگی به پرونده، سازمان تعزیرات حکومتی شرکت متخلف را به پرداخت ۱۱۰۰ میلیارد تومان جریمه معادل ۵ برابر ارزش ریالی تخلف و ممهور شدن پروانه واحد، محکوم کرد.

در این میان، کارگران از این اختلافات انتقاد می‌کنند و می‌گویند: بایستی اختلافات به گونه‌ای حل شود که منجر به بیکاری کارگران نگردد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا