حقوق بشر

بازداشت بیش از ۱۵ شهروند در مهاباد و اشنویه

چهار شهروند جوان اهل مهاباد به نام‌های شیرکو نصیری، هیوا شبنگ، اشکان رسولی و هدایت خسته و همچنین شیروان خضری و ایوب میرزایی، هردو اهل اشنویه (شنو)، طی یورش نیروهای حکومتی بازداشت شدند. شمار بازداشت شدگان این دو شهر بیش از ۱۵ نفر اعلام شده است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، ساعت دو بامداد روز چهارشنبه ٢۵ مرداد ۱۴۰۲ (١۶ آگوست ۲۰۲۳)، شیرکو نصیری، پدر دو فرزند، اشکان رسولی، هدایت خسته و هیوا شبنگ، چهار شهروند اهل مهاباد توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شدند.

همزمان در روز جاری، شیروان خضری و ایوب میرزایی، هردو اهل روستای “بیمضرتی” از توابع شهرستان اشنویه نیز توسط نیروهای حکومتی بازداشت شدند.

به گفته منابع آگاه، نیروهای حکومتی بدون ارائه هرگونه مجوز قضایی، با یورش به منازل شهروندان در مهاباد و اشنویه، ضمن ایجاد ارعاب آن‌ها را بازداشت کرده و به مکان‌های نامعلومی منتقل کردند. همچنین تلفن همراه اشکان رسولی، هدایت خسته و هیوا شبنگ توسط نیروهای حکومتی ضبط شده است.

منابع هه‌نگاو در مهاباد اعلام کرده‌اند که در جریان بازداشت گسترده امروز دست‌کم ۱۳ شهروند در مهاباد بازداشت و به بازداشتگاه‌های امنیتی حکومت در شهر ارومیه منتقل شده‌اند.

تا زمان تنظیم این خبر، از اتهامات انتسابی به شیرکو نصیری، هیوا شبنگ، اشکان رسولی، هدایت خسته، شیروان خضری و ایوب میرزایی و دیگر شهروندان بازداشت شده اطلاع دقیقی در دست نیست و مکان و شرایط بازاشتشان نامعلوم است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا