دیدگاه‌ها

خامنه‌ای سپاه پاسداران را نیرویی منضبط، مطیع و تسلیم رهبری انقلاب خواند

علی خامنه‌ای، رهبر حکومت اسلامی ایران، در دیدار با مجمع عالی فرماندهان سپاه پاسداران که امروز پنجشنبه بیست و ششم مرداد ماه برگزار شد از سپاه پاسداران به عنوان نیرویی مطیع و منضبط یاد کرد که به گفتۀ او از روز اول “زیر نظر مرکزیت انقلاب تشکیل شد” و تسلیم دستورات رهبری انقلاب بود.

علی خامنه‌ای مدعی شد ” نیروهای نظامی که در انقلاب های بزرگی مثل انقلاب فرانسه یا انقلاب روسیه شکل گرفتند “ویرانگر و خودسر  و بدون پایبندی به مبانی و اصول بودند”، در حالی که سپاه پاسداران، به گفتۀ وی، از روز اول نه فقط “زیر نظر مرکزیت انقلاب تشکیل شد” بلکه در مقابل دستورات بنیانگذار جمهوری اسلامی، روح‌الله خمینی، مطیع و تسلیم بود.

به گزارش رادیو فرانسه، رهبر حکومت مذهبی ایران در جای دیگری از سخنانش گفت که یکی از “فعالیت های مهم دشمن” مخدوش کردن چهره سپاه و بسیج است و برای این کار “دشمن” به گفتۀ خامنه‌ای به “شایعه و خبر دروغ” متوسل می‌شود.

علی خامنه‌ای بار دیگر با دفاع از قدرت و فعالیت‌های گستردۀ اقتصادی سپاه پاسداران تحت عنوان “سازندگی‌های سپاه”، از آنها به عنوان “فصلی درخشان” یاد کرد و گفت : “در امور زیربنایی سپاه حرف اول را دارد می‌زند. کمتر دستگاهی را ما داریم که در مسائل زیربنایی کشور، راه‌ها، بزرگراه‌ها، سدها، پالایشگاه‌ها و امثال اینها توانسته باشد به قدر سپاه این مقدار کار را با هزینه‌های کمتر از معمول، با سرعت بیشتر از معمول انجام بدهد. این یک فصل افتخار ‌آفرین بسیار مهمی است.”

رهبر حکومت مذهبی ایران در جای دیگری از سخنانش از سپاه پاسداران به عنوان “کانونی عظیم و کاملاً مجهز  و بزرگترین سازمان ضدتروریستی جهان” یاد کرد که به ادعای وی “بسیاری از ارتش‌های بزرگ جهان از انجام دادن اقداماتی شبیه فعالیت های آن ناتوان هستند.” او گفت : صرف نظر کردن آمریکا حتا از به کارگیری لفظ “گزینۀ نظامی” علیه جمهوری اسلامی ایران “ناشی از قدرت بازدارندگی سپاه” است.

رهبر جمهوری اسلامی ایران بار دیگر کشورهای غربی را به “بحران‌سازی دائم در داخل کشور” متهم و دستگاه‌های جاسوسی آمریکا، اسرائیل و انگلستان را طراحان اصلی این بحران ها معرفی کرد. علی خامنه‌ای در پایان خطاب به فرماندهان سپاه پاسداران گفت که اگر انتقادی به مسئولان دولت دارند آن را همرا ه با اعتماد به آنان بیان کنند چرا که به گفتۀ خامنه‌ای “مسئولان با شوق، توانمندی، توکل به خدا و با همه توان در کار هستند.”

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا