گوناگون

تمامی شهروندان افغانستان برای زنده ماندن نیاز به کمک‌های فوری بشردوستانه دارند

اتحادیه اروپا، در آغاز سومین سالگرد ورود طالبان به قدرت، اعلام کرد: افغانستان با یک بحران بشری بی‌سابقه مواجه است و به کمک‌های فوری بشردوستانه نیاز دارد.

اتحادیه اروپا، در گزارشی زیر عنوان «دو سال پس از تسلط طالبان» که روز چهارشنبه ۱۶ اوت منتشر کرد، به نیاز مردم افغانستان به کمک‌های ضروری بشردوستانه اشاره کرده و تاکید کرد: از مجموع بیش از ۲۸ میلیون شهروند افغانستان که برای زنده ماندن در سال جاری به کمک‌های فوری بشردوستانه نیاز دارند، ۱۷ میلیون نفر با گرسنگی شدید و ۷ میلیون نفر دیگر با کمبود شدید مواد غذایی روبرو هستند و در یک قدمی قحطی قرار دارند.

بر اساس این گزارش، شهروندان افغانستان در معرض فروپاشی سریع اقتصادی، گرسنگی، تهدید سوء تغذیه و فقر فزاینده، همچنین فروپاشی سیستم درمانی در شهرها و روستاها قرار دارند.

در این گزارش، همچنین به ایجاد محدودیت و ممنوعیت از فعالیت در زندگی عمومی برای زنان و دختران این کشور (نیمی از جامعه افغانستان) اشاره شده است.

تازه‌ترین گزارش اتحادیه اروپا درباره وضعیت نابسامان افغانستان در حالی منتشر می‌شود که حکومت طالبان ادعا می‌کنند وضعیت اقتصادی در این کشور در حال پیشرفت و رشد است.

رادیو فرانسه

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا