جوانان

سرکوب از راه استخدام ۱۵ هزار استاد دانشگاه؟

▫️یادتان هست ماجرای ۳۷۷۲ بورسیه‌‌ی غیرقانونی را که خامنه‌ای گفت رسانه‌ای شدنش «از غلط‌ترین کارها» بود؟ وزیر کشور دی ۱۴۰۱ نامه می‌نویسد به ابراهیم رئیسی که این کار مدیران وزارت علوم دولت دهم «برای تغییر ساختاری محیط دانشگاه‌ها» بود، اما ‏«بخش عمده‌ی» آن‌ها طی آن ماجرا با مشکل روبه‌رو شدند….

▫️وحیدی در نامه‌ی محرمانه‌اش می‌نویسد در اعتراضات ۱۴۰۱ اساتید ناهمسو «اصلی‌ترین عامل بحران» در اعتراضات دانشگاه‌ها بودند و به همین دلیل در جلسه‌ی شورای امنیت کشور «با حضور وزیران علوم و بهداشت و رئیس دانشگاه آزاد» چنین مصوب شد: اختیارات ویژه‌ی استخدامی (با کد استخدامی) در نظر گرفته شود برای «جذب» ۱۵ هزار نفر اعضای هیئت علمی جدید (پنج هزار نفر برای وزارت بهداشت و ۱۰ هزار نفر وزارت علوم). این سهمیه‌ی جذب خاص به اشکال گوناگون و «فراتر از مقررات موجود مثل آیین‌نامه‌ی استخدامی اعضای هیئت علمی» انجام شود.

▫️وزیر کشور در انتها تأکید کرده این «طرح زیربنایی و انقلابی جهت تحول ساختاری دانشگاه‌ها» با همکاری و اهتمام جدی تمامی دستگاه‌های دولتی به‌ویژه سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدامی محقق خواهد شد و درخواست کرده دستورات لازم صادر شود.

بر گرفته از توییتر رضا شکراللهی

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا