بین‌المللی

پکن: فعالیت «بیو نظامی» آمریکا بیش از سایر کشورهاست

سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (جمعه) در واکنش به گزارش اخیر پنتاگون در مورد تهدیدات بیولوژیکی گفت که ایالات متحده بیش از هر کشور دیگری در جهان درگیر فعالیت‌های “بیو نظامی” است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این اظهارات از سوی وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین در پی گزارش وزارت دفاع آمریکا درباره بازبینی تهدیدهای بیولوژیکی مطرح شده است.

گزارش “بازبینی موضع بیو دفاعی” پنتاگون، دولت پکن را بابت اقداماتش در حوزه “تسلیحات بیولوژیکی که تهدیدی علیه امنیت آمریکا” می‌داند، “تهدید کلیدی و بلندمدت” قلمداد کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین به خبرنگاران گفت: همانطور که می‌دانیم، این آمریکاست که بیش از هر کشوری در جهان فعالیت‌های بیونظامی انجام می‌دهد و مایه شک است.

این دیپلمات چینی با اشاره به این مساله که واشنگتن به تقابل تحریک و سیستم مدیریت بیو امنیتی جهانی را تخریب می‌کند، افزود: ایالات متحده اغلب با هدف ژئوپلیتیکی به منظور بازداشتن و سرکوب دیگر کشورها و همچنین حفاظت از منافع هژمونیکی خود، گزارش‌های موسوم به تهدیدها را دستکاری می‌کند.

وانگ ونبین همچنین خاطرنشان کرد، چین از جامعه بین‌الملل در بازبینی اینکه چطور آمریکا از کنوانسیون تسلیحات بیولوژیکی و همچنین تحقق کامل الزامات و تعهدات جهانی تبعیت می‌کند، حمایت می‌کند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا