حقوق بشر

بازداشت چهار شهروند در تبریز توسط نیروهای حکومتی

چهار شهروند تُرک آذربایجانی به نام‌های عبدالله انصاری، کریم اسماعیل‌زاده، مهدی نصیرزاده و ابراهیم رضایی، در شهر تبریز توسط نیروهای حکومتی بازداشت شدند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، بعد از ظهر روز چهارشنبه ٢۵ مرداد ۱۴۰۲ (١۶ آگوست ۲۰۲۳)، ابراهیم رضایی، ساکن پارس‌آباد مغان اردبیل، عبدالله انصاری، کریم اسماعیل‌زاده و مهدی نصیرزاد، شهروندان تُرک در شهر تبریز توسط نیروهای حکومتی بازداشت شدند.

به گفته منابع آگاه، این چهار شهروند در ورودی ورزشگاه سهند (یادگار) شهر تبریز، در جریان برگزاری مسابقه بین دو تیم فوتبال تراکتورسازی و پرسپولیس بازداشت شده‌اند.

ابراهیم رضایی، پس از بازداشت به زندان مرکزی تبریز منتقل شده و در انتظار تودیع وثیقه برای آزادی موقت است. همچنین، دادسرای عمومی و انقلاب شهر تبریز، برای آزادی موقت عبدالله انصاری، کریم اسماعیل‌زاده و مهدی نصیرزاده، وثیقه‌ای به ارزش ۹۰۰ میلیون تومان تعیین کرده است.

تا زمان تنظیم این خبر، از اتهامات انتسابی به این شهروندان اطلاعی در دست نبوده و همچنین شرایط و مکان نگهداری عبدالله انصاری، کریم اسماعیل‌زاده و مهدی نصیرزاده نامعلوم است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا