جوانان

هولناک است اما واقعیت دارد!

علی شریفی زارچی، استاد دانشگاه صنعتی شریف از انتشار سندی خبر داد که بر اساس آن، دولت ابراهیم رئیسی فرایند جذب هزاران نیروی سهمیه‌ای هم‌سو با حکومت را در هیات علمی دانشگاه‌های ایران آغاز کرده است….

این سند نشان می‌دهد دولت رییسی «مخفیانه» فرایند جذب «۱۵هزار عضو هیات علمی هم‌سو» را به صورت «سهمیه‌ای، فوری و خارج از چارچوب علمی» موجود دانشگاه‌ها آغاز کرده است.

این استاد دانشگاه همچنین سکوت جامعه علمی را در برابر این اتفاق، «خیانت به ایران» نامید.

در عین حال در راستای این خبر، سندی روز ۲۴ مرداد در کانال تلگرامی «خبرنامه امیرکبیر» منتشر شد، و از مجموعه اسناد درزکرده توسط گروه هکری «قیام تا سرنگونی» نشان می‌دهد که «شورای امنیت کشور» در مصوبه‌ای در دی ماه سال گذشته دستور داده «هیئت علمی در تراز انقلاب اسلامی جذب دانشگاه‌ها شوند».

طی ماه‌های اخیر گزارش‌هایی از اخراج شماری از اساتید دانشگاه‌های کشور منتشر شده است. تازه‌ترین گزارش های منتشر شده در رسانه ها حاکی از آن است که آرش بیدالله خانی، عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد، به دلیل حمایت از خیزش انقلابی مردم و با پرونده‌سازی دانشجویان بسیجی اخراج شده است.

سایه‌ی سرکوب بر سر اساتید

کانال دانشجویان دانشگاه تهران از در این رابطه یادداشتی به شرح زیر در خصوص تصفیه اساتید منتشر کرده است:

طبق گزارش هایی که از سوی دانشجویان بدست ما رسیده، در پی تشکیل پرونده توسط هیات انتظامی اعضای هیات علمی دانشگاه برای دکتر آذین موحد، دانشیار گروه موسیقی دانشکدگان هنر های زیبا، ایشان از تدریس تا صدور حکم توسط هیات مذکور تعلیق شده‌اند.

دکتر موحد در خیزش ژینا به حمایت از دانشجویان و حقوق آنان پرداخت و در اعتصابات دانشجویی از برگزاری کلاس‌های درس خودداری نمودند. همچنین ایشان به یورش وحشیانه حراست دانشگاه در تاریخ ۲۳ اردیبهشت واکنش نشان داده و اعتراض کردند.

این استاد باسابقه، در دی ماه سال گذشته خبر از قطعی حقوق خود به صورت غیر قانونی داده بودند که با اعتراض دانشجویان به این تصمیم غیرقانونی همراه بود. با این حال دکتر موحد به تدریس خود ادامه دادند و با وجود گذشت ۲۹ سال از تدریس در دانشگاه، از ادامه تدریس تعلیق شدند.

فشار های دانشگاه برای تعلیق و اخراج اساتید از همان اوایل اعتراضات تا کنون روز به روز افزایش یافته است. با این حال مسئولین دانشگاه از فرصت عدم حضور دانشجو در دانشگاه بیش ترین بهره را برده و به تصفیه اساتید دغدغه‌مند در تابستان میپردازند تا همانطور که دانشگاه را از دانشجویان معترض خالی می‌کنند، از اساتیدی که در برابر ظلم سکوت نکرده و همراه دانشجویان بوده‌اند نیز تهی کنند.

لازم به ذکر است اتهامات ایشان کاملا سیاسی و غیر علمی هستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا