حقوق بشر

نامه سرگشاده سامان یاسین هنرمند و زندانی سیاسی کُرد خطاب به وکلا و عموم مردم

سامان یاسین، خواننده و ترانه‌ساز بازداشت ‌شده اهل کرمانشاه (کرماشان)، در نامه‌ای سرگشاده که رو به عموم مردم و به ویژه وکلا منتشر کرده، از داخل زندان به تشریح وضعیت وخیم روانی و جسمانی خود پرداخته و خواهان برگزاری جلسه دادگاه خود به صورت علنی شده است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، سامان یاسین، ۲۷ ساله، خواننده رپ و ترانه‌سرا با این توضیح که از وی اعتراف اجباری تحت شکنجه جسمی، روانی و دارویی اخذ شده، تاکید کرده است که امکان تبعیدش به زندانهای مختلف وجود دارد و کماکان از ورود وکیل خصوصی و انتخابی به پرونده‌ وی ممانعت می‌شود.

این هنرمند در ٧ آبان ماه ١۴٠١، از بابت اتهاماتی شامل “محاربه” توسط دادگاه عمومی و انقلاب تهران به اعدام محکوم شد. این حکم در دیوان عالی کشور نقض شده و پرونده وی جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض ارجاع شد.

سامان صیدی معروف به سامان یاسین، ترانه‌ سرا، آهنگساز و خواننده رپ اهل کرمانشاه و ساکن تهران، روز یک‌شنبه ١٠ مهر ۱۴۰۱ (۲ اکتبر ۲۰۲۲) به دلیل حمایت از اعتراضات توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و پس از بازجویی به زندان رجایی شهر منتقل شد.

 

نامه سرگشاده

سلام خدمت وکلا و مردم شریف

سامان یاسین (صیدی) از زندان رجایی شهر

با توجه به ۱۰ ماه ربوده شدن از خانه شخصی و گرفتن اعتراف اجباری تحت شکنجه جسمی روانی و دارویی و بلاتکلیفی و تبعید به زندانهای مختلف و اجازه ندادن ورود وکیل خصوصی و انتخابی خودم، این متن را ارسال می‌کنم. چون احتمال تبعید جدید به محلی نامعلوم هر لحظه بالای سر من هست.

“تاریخ ۱۸ شهریور دادگاهی اعلام شده”

من تقاضا دارم فورا و در فرصتی کافی قبل این دادگاه وکیلی که خودم انتخاب کردم جناب آقای امیر رئیسیان و گروه مجربشان قانوناً به پرونده من ورود کنند و این تقاضا را کتباً به مسئولین ذیربط ارسال کنند. و شرایط دیدار با من را قبل از فرارسیدن روز دادگاه ایجاد کنند.

تقاضای بعدی:

دادگاه علنی باشد و وکلا و خبرنگاران محترم داخل ایران و بین الملل اجازه حضور داشته باشند و تقاضای حضور خود را هرچه زودتر کتباً به آقای قاضی صلواتی و مسئولان و دیوان و غیره تقاضا ارسال کنند.

تاکید می‌کنم دادگاه باید علنی و با حضور وکلا محترم و وکلا حقوق بشر بین الملل و خبرنگاران ایران و بین الملل باشد.

در آخر:

از پدر توماج صالحی تقاضا می‌کنم در دادگاه من حضور داشته باشند. چرا که ایشون هم پسرشان هم هنر عزیز من، بخاطر ترانه و رپ در زندان هست.

شنبه

۷ مرداد ۱۴۰۲

زندان رجایی شهر

سامان یاسین (صیدی)

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا