اجتماعی

جمع‌آوری ۱۰۰ تن پلاستیک از سد لتیان

مدیر کل محیط زیست استان تهران از جمع‌آوری ۱۰۰ تن پلاستیک از روی سد لتیان خبر داد و گفت: با احتساب بطری‌ها و سایر مواد پلاستیکی جمع‌آوری شده در پایین دست این سد، این میزان به ۲۵۰ تن رسید.

به گزارش ایسنا علیرضا مزینانی امروز در یک برنامه تلویزیونی ضمن اشاره به اینکه پنجشنبه‌های بدون زباله از ۷ اردیبهشت ماه همزمان با روز زمین پاک آغاز شد و تا پایان شهریورماه ادامه می‌یابد، اظهار کرد: از روی سد لتیان با استفاده از تجهیزات شرکت آب منطقه‌ای ۱۰۰ تن بطری و پلاستیک جمع‌آوری شد و طی سه روز از پایین‌دست این منطقه حدود ۲۵۰ تن مواد پلاستیکی جمع شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه بارگذاری جمعیت و خودرو در تهران بیش از توان اکولوژیک این منطقه است، گفت: مردم و صنعت علاقه دارند از اراضی اطراف تهران که جزو مناطق چهارگانه محیط زیستی است استفاده کنند. بحث مسکن در فازهای پردیس مطرح بود و اواخر سال گذشته رییس جمهوری برای ساماندهی این موضوع به این منطقه رفت چراکه در شورای عالی محیط زیست مطرح شده بود و قرار شد هم تکلیف صنعت و هم فازهای مختلف مسکن مشخص شود.

مزینانی اضافه کرد: برخی مناطق بعد از انقلاب صنعت و مسکن مستقر شده است. به عنوان نمونه از شریف آباد به سمت تهران، پاکدشت و قیامدشت و لکه های صنعتی ساخته شده است و قرار است حوزه پاکدشت و جاجرود در شورای عالی محیط زیست مطرح شود البته ما در محیط زیست معتقدیم که اگر منطقه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد باید مناطق بکر دیگری جایگزین آن شود.

مدیر کل محیط زیست استان تهران درباره وضعیت استقرار صنایع در این استان اظهار کرد: نزدیک به ۳۵ هزار صنف و ۱۷ هزار صنعت در این منطقه فعال هستند و در این استان ۳۸ لکه و شهرک صنعتی داریم بر اساس مصوبه دولت باید ساماندهی شوند.

مزینانی در پایان بر ضرورت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و از رده خارج کردن خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده تاکید کرد و گفت: لازم است به‌گونه‌ای حمل و نقل افزایش یابد که مردم کمتر به استفاده از وسایل نقلیه شخصی گرایش پیدا کنند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا