ورزشی

طلای سوئد در پرتاب دیسک قهرمانی جهان و هت تریک دونده آمریکایی

رقابت های دوومیدانی قهرمانی جهان در پرتاب دیسک و ۱۱۰ متر با مانع با اتفاقات جالب و دیدنی همراه بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، رقابت برای کسب طلای پرتاب دیسک به اوج حساسیت رسید و در نهایت پرتاب‌گر سوئدی توانست با یک پرتاب طلایی، عنوان قهرمانی را به دست بیاورد.

دانیل اشتال، قهرمان سوئدی المپیک تنها چند دقیقه پس از اینکه کریستین چی فکر کرد که به مدال طلای پرتاب دیسک می‌رسد، با پرتاب نهایی خود به زیبایی طلای قهرمانی جهان را به دست آورد.

اشتال پس از قهرمانی گفت: “این بهترین پرتاب من بود. خیلی کیف کردم. من تسلیم نمی‌شوم، در عوض در لحظه‌ها قوی تر می‌شوم. رقابت بسیار سختی را در پرتاب دیسک شاهد بودیم. هیچ کس فکرش را نمی کرد رقابت ها اینطور سخت و پیچیده شود. این یک فینال شگفت‌انگیز بود و اکنون به این رکورد افتخار می‌کنم.”

امسال پنج مرد پرتاب هایی بیش از ۷۰ متر داشتند اما هیچ کدام نتوانستند تهدیدی برای دانیل اشتال باشند. در ابتدا کریستین چی اسلوونیایی با ۶۹.۲۷ متر نشان داد برای کسب طلای این رقابت ها دورخیز کرده است.

در حالی که تنها دو پرتاب باقی مانده بود، کریستین چی در نهایت با پرتاب ۷۰.۰۲ متر در رده نخست قرار گرفت اما فکرش را هم نمی کرد دانیل اشتال بتواند به این رکورد هم برسد ولی اشتال با پرتاب ۷۱.۴۶ طلا را کسب کرد.

همچنین میکولاس آلکنا پرتابگر ۲۰ ساله لیتوانیایی که پدرش نیز دو بار عنوان قهرمانی جهان را کسب کرده، با رکورد ۶۸.۸۵ برنز گرفت.

هت تریک هالووی در ۱۱۰ متر با مانع

گرنت هالووی آمریکایی سومین مدال طلای پیاپی خود در مسابقات جهانی دوومیدانی ۱۱۰ متر با مانع را نیز به دست آورد. این دونده ۲۵ ساله که در سال ۲۰۱۹ در دوحه و سال گذشته در یوجین قهرمان شد، با ثبت زمان ۱۲.۹۶ ثانیه به مدال طلای این دوره از رقابتها رسید.

هالووی پس از عبور از خط پایان سه انگشت خود را بالا نگه داشت و فریاد زد “یک-دو-سه!” تا نشان دهد از کسب سومین طلای پیاپی خود در رقابت های جهانی چقدر خوشحال است.

هانسله پرگامنت جامائیکایی با زمان ۱۳.۰۷ ثانیه به مدال نقره رسید و دانیل رابرتز از ایالات متحده مدال برنز را کسب کرد.

هالووی که در المپیک ۲۰۲۱ توکیو دوم شد، آن زمان گفت که از طعم بد کسب مدال نقره به عنوان انگیزه برای بهتر شدن در سال آینده در پاریس استفاده می کند و می خواهد در پاریس مدال طلای المپیک را نیز در این بخش به دست بیاورد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا