بین‌المللی

نگرانی سازمان ملل از حملات اوکراین به اهداف غیرنظامی روسیه

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد از حملات اوکراین به اهداف غیرنظامی روسیه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «رزماری دی‌کارلو»، معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در جلسه شورای امنیت درباره حملات توپخانه‌ای و پهپادی اوکراین به غیرنظامیان روسیه ابراز نگرانی کرد.

طبق نوشته راشاتودی، اوکراین در سه ماه گذشته حملات توپخانه‌ای به مناطق دونتسک، کارسک و بلگرود را تشدید کرده است. طبق این گزارش، اوکراین برای انجام این حملات از بمب‌های خوشه‌ای که آمریکا در اختیار این کشور قرار داده استفاده می‌کند.

کی‌یف علاوه بر این، حمله به منطقه مالی مسکو با پهپاد را افزایش داده است. هواپیماهای بدون سرنشین که موفق به عبور از پدافند هوایی مسکو می‌شوند تا کنون خسارت‌های اندکی به بعضی از ساختمان‌های روسیه وارد کرده‌اند.

دی‌کارلو گفت: «ما درباره تأثیرات احتمالی‌ای که حملات توپخانه‌ای به مناطق مرزی روسیه و حملات پهپادی در عمق روسیه از جمله مسکو روی غیرنظامیان دارد نگران هستیم.»

وی اضافه کرد: «حمله به غیرنظامیان و زیرساخت‌های شهری در هر کجا که اتفاق بیفتند غیرقابل دفاع و از لحاظ قوانین بین‌المللی ممنوع هستند.»

واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد، به شورای امنیت گفت که درگیری‌ها در اوکراین یک جنگ نیابتی علیه مسکو است که حداقل از سال ۲۰۱۴ توسط واشنگتن، لندن و بروکسل برنامه ریزی شده است و آنها «اصلاً علاقه‌ای به توقف آن ندارند».

به دنبال آغاز درگیری روسیه با اوکراین، کشورهای غربی ضمن محکوم کردن مسکو و تشدید فشارهای اقتصادی، حمایت‌های همه جانبه سیاسی، مالی، تسلیحاتی از کی‌یف را در دستور کار قرار داده‌اند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا