گوناگون

بیانیه جمعی از فرهنگیان، دانشگاهیان و دانشجویان سقز درباره تداوم بازداشت سامان پاشایی

جمعی از فرهنگیان، دانشگاهیان و دانشجویان سقز در مورد بازداشت سامان پاشایی، بیانیه‌ای منتشر کردند و در آن خواهان آزادی این استاد دانشگاه و قهرمان سابق کشتی شدند. سامان پاشایی نزدیک به دو ماه گذشته را در بازداشت سپری کرده است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، در بیانیه‌ای که فرهنگیان، دانشگاهیان و دانشجویان سقز منتشر کرده‌اند، ضمن اعتراض به تدوام بازداشت دوماهه سامان پاشایی خواستار استیفای حقوق قانونی وی شدند.

متن کامل بیانیه که نسخه‌ای از آن به دست هه‌نگاو رسیده است در پی می‌آید؛

بیانیه جمعی از فرهنگیان، دانشگاهیان و دانشجویان در مورد بازداشت د.سامان پاشایی

د.سامان پاشایی، استاد وعضو هئیت علمی دانشگاه آزاد واحد سقز و قهرمان اسبق کشتی جهان اکنون حدود دو ماه است توسط اداره اطلاعات بازداشت شده است. ما جمعی از فرهنگیان و دانشگاهیان و دانشجویان، در اعتراض به طولانی شدن روند بازداشت مبهم این استاد ارجمند دانشگاه و قهرمان ورزشی، خواستار استیفای حقوق قانونی وی هستیم و معتقدیم بازداشت ایشان به نوعی رفتاری لجوجانه و تلافی جویانه در قبال اعمال برخی از اعضای خانواده وی در خارج کشور است.

این در حالی است که سامان پاشایی همیشه و در تمامی این سالها چه در مقام علمی یک استاد دانشگاه و چه بعنوان یک شهروند معمولی با سابقه قهرمانی کارنامه روشنی در حوضه های فعالیتش دارد، لذا باور داریم تلاش برای محکوم کردن وی تلاشی است جهت محروم کردن وی از تدریس و دیگر عواقب ناعادلانه این سناریو برایش. چرا که اگر جرم مستندی وجود داشت بعد از دو ماه بازداشت باید آشکار می شد، ما به کارنامه روشن و شفاف و خدمات این استاد و پیشکسوت ورزشی گرانقدر شهرمان باور داریم و خواهان آزادی و رعایت حقوق شهروندی در مورد وی هستیم.

ما همچنین با توجه به شرایط نگهداری تحقیرآمیز و طولانی مدت آقای پاشایی در وضعیت وخیم تک سلولیها به شدت نگران سلامت جسمی وی هستیم و این امر را دهن کجی آگاهانه به کل جامعه علمی و ورزشی کردستان دانسته و خواستار رسیدگی مسئولانه در این مورد نیز می باشیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا