فرهنگی

افزایش فشار بر وکلای دادگستری همزمان با اولین سالگرد قتل مهسا امینی

گزارش های انتشار یافته، از افزایش فشار بر وکلای دادگستری همزمان با اولین سالگرد قتل مهسا امینی و آغاز خیزش زن، زندگی، آزادی حکایت دارد. …

نابردباری و ستیز در برخورد با وکلای منتقد، حاکی از ضعف دستگاه قوه قضایی و رویارویی آشکار با فصل حقوق ملت و قواعد بنیادین حقوق بشر و تعرض به حقوق وکلا در امر وکالت است. مقاومت در برابر نقض حقوق انسانی در قشرهای مختلف در جامعه شکل می‌گیرد و امیدها را به دستیابی مردم به عدالت اجتماعی و رعایت و احترام به شأن انسان را بیشتر می‌کند. خواست‌‌های برحق وکلای زندانی را بی‌تردید در مسیر مبارزه مردمی باید دانست. در این مبارزهٔ سترگ، فریاد وکلای مردمی تا دست یافتن به خواست‌‌های انسانی و عدالت‌خواهانه‌شان، پرطنین، تحسین‌آمیز و ستودنی است.
در همین زمینه گزارش‌ها نشان می‌دهند حفاظت اطلاعات قوه قضاییه در روزهای اخیر اقدام به احضار و درخواست ابطال پروانه برخی وکلای دادگستری کرده است.
در تازه ترین مورد، حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان آذربایجان شرقی اقدام به ارائه درخواست ابطال پروانه وکالت علی عظیمی رییس اسبق کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای آذربایجان شرقی با استناد به آنچه که «صدور بیانیه ها، درگیری با پلیس اطلاعات و امنیت استان، توهین به رهبری، عدم اعتقاد عملی به نظام جمهوری اسلامی و قبول پرونده معترضین به تخریب محیط زیست معدن طلای اندریان» خوانده شده، کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا