ورزشی

شکست بد والیبال ایران مقابل ژاپن در فینال آسیا

تیم ملی والیبال ایران عنوان قهرمانی آسیا را از دست داد. ملی‌پوشان ایرانی که شب گذشته در ارومیه و در فینال قهرمانی آسیا به مصاف ژاپن رفته بودند در دیداری بحث‌برانگیز و ضعیف از لحاظ فنی در ۳ ست پیاپی و با نتایج ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۸ بازی را به ژاپنی‌ها واگذار کردند تا به راحتی اجازه دهند عنوان قهرمانی از دستشان برود.

ایران که در دوره قبلی عنوان قهرمانی را به دست آورده بود، در این دوره هم به فینال رسید ولی مانند دو تقابل قبلی، این بار هم زورش به ژاپن، قدرت جدید آسیا نرسید. والیبال ایران که در دهه گذشته رشد قابل قبولی داشت و ژاپنی‌ها کار سختی برای برتری برابر آن داشتند، در یکی، دو سال اخیر افت محسوسی کرده و حالا دوباره با بازگشت به نقطه صفر، باید تلاش کند جای سامورایی‌ها را بگیرد. ژاپن در شرایطی عنوان قهرمانی را پیش چشم هواداران پرشور ارومیه‌ای از چنگ ایران درآورد که در مجموع رقابت‌های برگزارشده بین دو تیم آمار بسیار خوبی دارد. با احتساب بازی شب گذشته دو تیم ۴۶ بار با هم دیدار داشته‌اند که ۲۷ برد به سود ژاپن ثبت شده است.

از سوی دیگر در همین رقابت‌های قهرمانی آسیا هم دو طرف ۱۴ بار بازی کرده‌اند که شب گذشته نهمین برد ژاپنی‌ها به ثبت رسید. پیش از شروع فینال حدس زده می‌شد که ایران کار دشواری داشته باشد ولی شکست با نتیجه ۳ بر صفر آن هم با اختلاف امتیاز بالا غیرقابل پیش‌بینی بود.

روزنامه شرق

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا