گوناگون

جو شدید امنیتی در تبریز و دیگر شهرهای آذربایجان

دیروز، یکشنبه ۵ شهریور، در حالی که بنا بود در شهرهای آذربایجان تجمعاتی در دفاع از دریاچه‌ی ارومیه شکل بگیرد از ساعات ابتدایی بامداد تعدادی از فعالین آذربایجانی در شهرهای گوناگون بازداشت شده‌اند و از ساعاتی پیش در بسیاری از شهرها نیروهای سرکوب در میادین و معابر مستقر گشته‌اند….

بر پایهٔ‌ گزارش های انتشار یافته،مزدوران حکومتی اقدام به تفتیش بدنی جوانانی که در خیابان‌های مرکزی شهر هستند می‌کنند.

در اردبیل نیز مردم بسیاری در نقاط اعلام‌شده برای تجمع حضور دارند. رژیم از ترس قیام مردمی مزدورانش را در خیابان‌ها چیده است. گفته می شود نیروهای سرکوبگر درون اتوبوس‌های شرکت واحد هستند و در کنار بانک سپه استتار کرده اند.

در ارومیه نیز مزدوران ورودی عوارضی جاده ارومیه را مسدود کردند.

تصاویر منتشرشده از تبریز نشان می‌دهد محلی که برای تجمع در این شهر اعلام شده بود ماشین‌آلات و ماموران سرکوب حضور دارند. همچنین گزارش‌ها حاکی از این است که در اردبیل و ارومیه نیز نیروهای امنیتی و نظامی در میادین و معابر مستقر شده‌اند تا از تجمع مردم جلوگیری کنند.

طبق فراخوان قبلی تجمعات اعتراضی سراسری راس ساعت ۱۷ امروز یکشنبه پنجم شهریور ماه در سراسر کشور به صورت هماهنگ برگزار خواهد شد.

این تجمعات اعتراضی در تبریز بازار آغزی، ارومیه تقاطع امام و عطایی، زنجان سبزه میدان، اردبیل چهارراه شریعتی، تهران میدان امام حسین، کرج سه راه گوهر دشت و مراکز دیگر استانهای کشور برگزار می‌گردد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا