گوناگون

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در آلمان

آمار مبتلایان به کرونا در آلمان از چند هفته پیش در حال افزایش است. انجمن حمایت از بیمارستان‌های آلمان به افراد در معرض خطر توصیه می‌کند، به دلیل افزایش تعداد بیماری‌های تنفسی، به‌ویژه در برابر آنفولانزا واکسینه شوند….

انجمن حمایت از بیمارستان‌های آلمان (DKG) اعلام کرده است که نمی‌خواهد از “موج جدید” شیوع کووید ۱۹ (کرونا) صحبت کند اما در هفته‌های اخیر بیمارستان‌های این کشور تعداد زیادی از موارد ابتلا به کرونا را ثبت کرده‌اند.

جرالد گاس، مدیرعامل این انجمن در گفت‌وگو با روزنامه “راینیشه پست” از افزایش تعداد موارد افرادی که تست‌شان مثبت شده و همچنین موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها خبر داد و دلیل آن را عدم وجود ایمنی مطلق در برابر این بیماری اعلام کرد.

او در عین حال اعلام کرد که با وجود افزایش تعداد مبتلایان‌‌‌‌، اوضاع با دو سال گذشته قابل مقایسه نیست.

مدیر عامل انجمن حمایت‌ از بیما‌رستان‌های آلمان افزود، فرض ما برای فصل‌های پاییز و زمستان بر این است که امسال نیز مانند سال گذشته، عوارض بیشتری در اثر سایر بیماری‌های تنفسی وجود داشته باشد. گاس توصیه می‌کند که به منظور جلوگیری از تنش و فشار کار در بیمارستان‌ها، شهروندان در برابر انواع گریپ واکسینه شوند.

به خصوص کارکنان مراکز بهداشتی، بیماران در معرض خطر و اطرافیان آن‌ها باید وضعیت واکسیناسیون خود را برای کرونا و آنفولانزا به‌روز نگه دارند.

تاییدیه موسسه کخ 

موسسه روبرت کخ (Robert Koch) که آمار کرونا در سراسر آلمان را ثبت می‌کند گزارش داد، تعداد موارد تایید شده کرونا از سوی آزمایشگاه‌های آلمان حدود شش هفته است که دوباره افزایش یافته است. در هفته پیش، تقریبا چهارهزار مورد ابتلا در سراسر کشور وجود داشت.

به گفته سخنگوی این موسسه، این میزان نسبت به سال‌های اخیر بسیار پایین است اما باید این را در نظر گرفت که شمار زیادی از شهروندان آزمایش کرونا انجام نمیٰ‌دهند به همین دلیل شمار واقعی مبتلایان باید به‌مراتب بیشتر باشد.

واکسن جدید کرونا در سپتامبر

انجمن داروسازان آلمان انتظار دارد که تزریق گسترده واکسن جدید کرونابه زودی آغاز شود. توماس پرایس، رئیس انجمن داروسازان استان نوردراین وستفالن، احتمال می‌دهد که واکسن جدید علیه کرونا از ماه سپتامبر در داروخانه‌ها عرضه شود.

پرایس در گفت‌وگو با روزنامه راینیشه پست می‌گوید، این انجمن در حال حاضر منتظر تحویل نخستین دوز واکسن کرونا است. شرکت بایون‌تک پیش از این واکسن مناسب برای مقابله با امیکرون XBB.1.5 را تولید کرده است. این واکسن پس از طی مراحل تایید، می‌تواند به داروخانه‌‌ها تحویل داده شود.

‍پرایس بر این باور است که این واکسن باید در برابر زیرسویه‌‌های مختلف و کنونی کووید ۱۹ از جمله XBB.1.5 و EG.5 عملکرد خوبی داشته باشد.مطب‌ها و داروخانه‌ها اینک برای برنامه واکسیناسیون فشرده در فصل پاییز آماده می‌شوند. اینکه واکسن مورد نظر در برابر جدیدترین زیرسویه کرونا یعنی BA.2.86 نیز موثر است یا نه هنوز مشخص نیست.

این زیرسویه تاکنون در سوئیس، دانمارک، آفریقای جنوبی، اسرائیل، بریتانیا و ایالات متحده شناسایی شده است.

واکسیناسیون راحت‌تر خواهد شد

گرفتن نوبت برای بیماران اصولا آسان‌تر خواهد شد زیرا به گفته متخصصان، انجام واکسیناسیون با واکسن‌های جدید این بار برای مراکز پزشکی و داروخانه‌ها بسیار آسان‌تر خواهد بود. بایون‌تک/فایزر، مدرنا و نواوکس، واکسنی عرضه می‌کنند که فقط برای یک دوز برنامه‌ریزی شده است. از این رو نوبت گرفتن برای واکسیناسیون اصولا دشوار نخواهد بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا