گوناگون

کانادا از ممنوعیت اقامت موقت و ورود وزیر بهداشت دولت روحانی به این کشور خبر داد

خبرگزاری رویترز گزارش داد، مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا در صفحه کاربری‌اش در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که دولت این کشور امکان اقامت موقت را تا مدت ۳۶ ماه برای حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت پیشین ایران در دولت حسن روحانی لغو می‌کند….
این اقدام پس از آن انجام می‌شود که طبق برخی گزارش‌ها، قاضی‌زاده هاشمی در مونترال کانادا رویت شده بود.

بند ۲۲ قانون حفاظت از مهاجران و پناهندگان به وزیر مهاجرت کانادا این اختیار را می‌دهد که اقامت موقت یک شهروند خارجی را تا سه سال (۳۶ ماه) لغو کند.

میلر در ادامه بدون فاش کردن محل اقامت قاضی‌زاده هاشمی، این که آیا او در وهله اول به دنبال اخذ اقامت بوده است یا نه و بدون اشاره به این که این اطلاعات درباره او از کجا کسب شده است، گفت که این تصمیم، چنان که به قاضی‌زاده هاشمی نیز اعلام شده است، مربوط به «رعایت نکردن حقوق بشر از سوی رژیم ایران» است.

کانادا در سال ۲۰۱۲ روابط دیپلماتیکش را با رژیم ایران قطع و آن را به حمایت از افراط‌گرایی متهم کرد. این کشور همچنین در سال گذشته تحریم‌های متعدد حقوق بشری نیز علیه حکومت ایران اعمال کرد.

فرار مقام‌های رژیم ایران بعد از اعتراضات

برخی مقامات سابق جمهوری اسلامی پس از اوج گرفتن خیزش مردمی ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ از کشور خارج شدند، اما در برخی کشورها از جمله کاناد مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

کانادا پس از آغاز اعتراضات در ایران تا کنون ۱۳ بسته تحریمی در هماهنگی با اتحادیه اروپا و دولت‌های آمریکا و بریتانیا علیه مقامات جمهوری اسلامی وضع کرده است.

به گزارش دویچه وله، آبانماه سال گذشته مارکو مندیچینو، وزیر امنیت عمومی وقت کانادا از ابلاغ ممنوعیت دائمی ورود به کانادا برای حدود ۱۰ هزار نفراز جمله مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی، فرماندهان و اعضای سپاه پاسداران خبر داد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا