گوناگون

برگزاری «۲۳ تجمع اعتراضی» در یک روز

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از ایران روز دوشنبه، ششم شهریور، دست‌کم ۲۳ تجمع اعتراضی در گوشه و کنار کشور برگزار شده است….

کانال تلگرامی اتحادیه کارگران ایران گزارش داد شماری از بازنشستگان مخابرات در ۲۰ شهر اهواز، رشت، مشهد، اصفهان، کرمانشاه، شیراز، شهرکرد، ایلام، سنندج، گرگان، ساری، ارومیه، خرم‌آباد، تبریز، زنجان، بروجرد، بندرعباس، اراک، تهران و یزد تجمع کردند.

این شهروندان با تجمع روبه‌روی ساختمان شرکت‌های مخابرات در شهرهای خود خواستار رسیدگی به مطالبات‌شان از جمله اجرای کامل آئین‌نامه پرسنلی و استخدامی سال ۸۹ و رفع مشکلات بیمه درمانی شدند.

این کانال تلگرامی همچنین با انتشار عکس‌هایی اعلام کرد جمعی از کارگران شرکت «ماشین‌سازی اراک» در محوطه این شرکت و همچنین گروهی از کارگران پروژه‌ای موسسهٔ «رایانه شهر» شهرداری تهران در مقابل ساختمان شهرداری تهران با برگزاری تجمعاتی خواستار رسیدگی به مطالبات‌شان شدند.

کمپین معلولان نیز در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت شماری از شهروندان مبتلا به بیماری آکندورپلازی موسوم به «کوتاه‌قامتان» روز دوشنبه در مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری دست به تجمع زدند.

این شهروندان و خانواده‌های آن‌ها خواستار واردات داروی Voxzogo شدند. این دارو در بهبود رشد کودکان پنج سال به بالای مبتلا به آکندروپلازی موثر است.

کارگران، بازنشستگان، معلولان و افراد مبتلا به بیماری‌های خاص بر اثر بحران اقتصادی چند سال گذشتهٔ ایران با مشکلات زیادی در دسترسی به خدمات درمانی و هزینه‌های آن روبه‌رو هستند.

همچنین کارگران و بازنشستگان از ابتدای سال جاری تجمعات زیادی را در راستای رسیدگی به وضع معیشتی خود برگزار کرده‌اند اما تاکنون دولت سیزدهم و نهادهای مسئول پاسخ قانع‌کننده‌ای به معترضان نداده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا