حقوق بشر

احضار و تهدید به قتل خانواده یک فعال سیاسی توسط اداره اطلاعات در اشنویه

اداره اطلاعات در اشنویه (شنو) با احضار و شکنجه حامد حسین‌زاده، پدر آکام حسین‌زاده فعال سیاسی و عضو حزب دمکرات کردستان ایران، این شهروند را تهدید کرده که در صورت ادامه فعالیت سیاسی فرزندش، اعضای خانواده آن‌ها به دست نیروهای این نهاد حکومتی کشته می‌شوند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، اخیراء حامد حسین‌زاده، ۵٠ ساله و اهل روستای “شاوانه” از توابع اشنویه، به ادارە اطلاعات در این شهر احضار شده و به حذف فیزیکی خود و سایر اعضای خانواده‌اش تهدید شده است.

اداره اطلاعات در اشنویه این خانواده را تهدید کرده که خانه آن‌ها را بر سرشان فروخواهد ریخت و اموالشان نیز، مصادر می‌شود. همچنین به پدر آکام حسین‌زاده هشدار داده شده که در صورت ادامه فعالیت فرزندش، به زودی باید همراه با خانواده ایران را ترک کنند.

به گفته منبع آگاه، پیشتر نیز، فروردین ماه ١۴٠٠، حامد حسین‌زاده توسط اطلاعات سپاه بازداشت و برای مدت یک ماه کامل تحت شکنجه جسمی و روانی در بازداشتگاه این نهاد امنیتی قرار گرفته است.

قابل ذکر است که، آکام حسین‌زاده، فرزند حامد حسین‌زاده، فعال سیاسی و عضو حزب دمکرات کُردستان ایران بارها در سال‌های گذشته به ترور تهدید شده و با بازداشت اعضای خانواده‌اش توسط نهادهای حکومتی، تحت فشار بوده است.

در همین رابطه، تیرماه سال جاری، سه عضو حزب دمکرات کردستان ایران به نام‌های سیامند شابویی، اهل روستای شاوانه اشنویه و عادل (سرباز) مهاجر و لقمان آجی هر دو اهل پیرانشهر در اقلیم کُردستان توسط نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی ترور شدند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا