زحمتکشان

کارگران خدمات شهری ایالت فیلادلفیا برای افزایش دستمزد به خیابان آمدند

هزاران کارگر به نمایندگی از اعضای اتحادیه بین‌المللی کارمندان خدماتی شهری فیلادلفیا به تبعیت از کارگران خدمات شهری نیویورک با فراخوانی خیابان‌های مرکز این ایالت را مملو از حضور خود کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از شبکه آمریکایی پی. بی. اس، اعضای اتحادیه بین‌المللی کارکنان خدمات شهری در فیلادلفیا و نیویورک در اعتراض به‌ عدم افزایش حداقل دستمزد خود به خیابان‌ها آمدند.

هزاران کارگر به نمایندگی از اعضای اتحادیه بین‌المللی کارمندان خدماتی شهری فیلادلفیا به تبعیت از کارگران خدمات شهری نیویورک با فراخوانی خیابان‌های مرکز این ایالت را مملو از حضور خود کردند.

این کارگران به قراردادهای خود که در آن حقوق سال گذشته دوباره درج شده است، معترض شدند. حدود دوازده اتوبوس از منطقه نیویورک به اعضای اتحادیه از فیلادلفیا پیوستند و سه گروه از کارگران در پارک «بنیامین فرانکلین» برای یک تجمع عظیم گردهم آمدند.

تظاهرات در فیلادلفیا به قدری بزرگ بود که برای تماشای صحنه به تلویزیون‌های بزرگ نیاز بود تا همه معترضان صحنه را ببینند.

نامزد پست شهرداری، کرل پارکر، سخنران اصلی همراه با دیگر مقامات منتخب ایالتی و شهری بود و از مطالبات کارگران حمایت کرد.

حدود ۷۰۰۰۰ نفر از کارکنان شهرداری و خدمات شهری که عمدتا برای پیمانکاران بخش خصوصی کار می‌کنند برای افزایش دستمزدها مذاکره خواهند کرد تا مزدشان با تورم همگام شود و شرایط کاری بهتری از نظر ساعت کار در مناطق آلوده شهری داشته باشند.

یکی از رهبران اتحادیه‌ای در گفتگو با پی. بی. اس می‌گوید: «این معترضان برادران و خواهران من در فیلادلفیا هستند. ما می‌جنگیم و متحد هستیم. ما مانند همکاران نیویورکی خود که امروز نیز در شهرشان جمع شدند، پیروز می‌شویم. کارفرمایان باید به زحمتی که می‌کشیم احترام بگذارند. مسئولان و مقامات ایالتی باید بدانند سال ۲۰۲۳ میلادی است و سال ۲۰۲۰!»

آغاز چانه‌زنی برای یک قرارداد جدید توسط اتحادیه کارگران شروع شده است. آن‌ها در ماه اکتبر (اوایل پاییز) باید قرارداد خود را تمدید کنند و بحث تورم نزدیک به ۵ درصدی و ضرورت افزایش آن مطرح است و کارگران معتقدند مزد نیز حداقل باید ۵ درصد دیگر افزایش یابد.

گفتنی است در ژوئن سال گذشته میلادی آمریکا در برخی ایالات تجربه تورم ۱۰ درصدی را نیز از سر گذراند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا