ورزشی

وزنه‌بردار ایرانی و جنجال رژیم جهل و خرافهٔ ولایت فقیه در لهستان

رقابت با ورزشکاران اسرائیلی از آن دست خطوط قرمزی است که هرگز در دهه‌های گذشته پذیرفته نشده است. در طول رقابت‌های متعدد که در عرصه‌های مهمی همچون المپیک و بازی‌های جهانی صورت گرفته، بسیاری از ورزشکاران ایرانی به صورت رسمی از مبارزه با رقبای اسرائیلی سر باز زده‌اند.

رقابت با ورزشکاران اسرائیلی از آن دست خطوط قرمزی است که هرگز در دهه‌های گذشته پذیرفته نشده است. در طول رقابت‌های متعدد که در عرصه‌های مهمی همچون المپیک و بازی‌های جهانی صورت گرفته، بسیاری از ورزشکاران ایرانی به صورت رسمی از مبارزه با رقبای اسرائیلی سر باز زده‌اند. البته بعدها که حساسیت نسبت به این مورد افزایش یافت، ورزشکاران ایرانی به دلیل مصدومیت مسابقه نمی‌دانند. بعدتر هم که برای رهایی از ایجاد محدودیت‌های تیمی از سوی مسئولان برگزار‌کننده، یک دور مانده به رقابت یا احتمال رقابت با ورزشکاران اسرائیلی، آنها تعمدا شکست می‌خوردند تا چنین رویارویی شکل نگیرد. اگرچه این موارد برای ورزش ایران بدون عواقب هم نبوده و فقط در یک نمونه فدراسیون جودو چهار سال از حضور در میادین بین‌المللی محروم شد، ولی موضوع رقابت با ورزشکاران اسرائیلی همچنان خط قرمز مانده است. کار به قدری در این زمینه برای مسئولان ورزش ایران جدی است که حتی اگر احتمال حضور روی سکو در کنار ورزشکاران اسرائیلی هم وجود داشته باشد، باز از آن سر باز می‌زدند. حالا با چنین پیشینه‌ای می‌شود به اتفاقی که برای تیم وزنه‌برداری پیش‌کسوتان رخ داده برگشت. این تیم که راهی مسابقات جهانی لهستان شده بود، پس از کسب عنوان پنجمی به ایران برگشت. نمایندگان حاضر در این رقابت‌ها شش نفر بودند که یکی از آنها طلا گرفت و چهار نفر هم موفق به کسب مدال نقره شدند. تا به اینجای کار حساسیتی وجود نداشت تا اینکه فیلم مدال‌گرفتن مصطفی رجایی که موفق به کسب مدال نقره این مسابقات شده بود، وایرال شد.

در فیلم منتشر‌شده، او روی سکوی دومی و ورزشکار اسرائیلی روی سکوی سومی ایستاده است. آنها بعد از کسب مدال از روی سکو پایین می‌آیند ولی وزنه‌بردار اسرائیلی به سراغ رجایی می‌رود و از او می‌خواهد عکسی به یادگار بگیرند. انتشار همین موارد حالا باعث شده تا جنجال جدیدی به راه بیفتد و فدراسیون وزنه‌برداری این ورزشکار را به‌‌طور مادام‌العمر از حضور در اماکن ورزشی محروم کند.

فدراسیون ضمن در نظر گرفتن محرومیت مادام‌العمر حضور در کلیه اماکن ورزشی برای ورزشکار خاطی (مصطفی رجایی)، سرپرست تیم اعزامی (حمید صالحی‌نیا) را نیز از سمت خود برکنار کرده و پس از بررسی‌های بیشتر، با کلیه خاطیان نیز برخورد جدی و قاطع صورت خواهد گرفت.

شرق

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا