اخبارچرخان

اعتصاب زندانیان سیاسی بند۴ اوین

وضعیت زندانیان سیاسی در زندان های جمهوری اسلامی نگران کننده است. مزدوران ولی فقیه در زندان های گوناگون با پیروی از سیاستی معین مانع از دسترسی به موقع زندانیان سیاسی به درمان و پزشک می شوند، این امر در کنار انواع محرومیت ها و اعمال فشارها جان مبارزان و فعالان دربند را با خطر جدی مواجه ساخته است…..

▪️زندانیان سیاسی بند چهار اوین در اعتراض به محدودیت‌های شدید تلفنی بندهای مردان و عملکرد شرکت_آسیاتک، پیمانکار تلفن‌های زندان، از هشتم تا دهم شهریور اعتصاب می‌کنند و از تلفن‌های زندان استفاده نخواهند کرد.

▪️بر اساس گزارش‌های رسیده، زندانیان تاکنون به روش‌های مختلف موارد نارضایتی خود را به مسئولان زندان منتقل کرده‌اند اما مسئولان به خواسته‌های آنها هیچگونه رسیدگی نکرده‌اند.

▪️به گفته این زندانیان سیاسی، با تلفن‌های آسیاتک علاوه بر گرانی شدید هزینه مکالمه و افت شدید کیفیت تماس، امکان کنترل، شنود و ضبط مکالمات زندانیان نیز نسبت تلفن‌های قبل بیشتر شده است.

▪️موارد نارضایتی زندانیان از وضعیت تلفنها؛ به شرح زیر است:

۱-امکان کنترل و شنود و ضبط مکالمات زندانیان با تلفنهای آسیاتک به نسبت تلفنهای قبل بیشتر شده است.

۲-از لحاظ کیفیت تماس و انتقال صدا به شدت افت کرده است. صدا ضعیف و همراه با نویز بسیار است.

۳-هزینه تلفن‌های جدید که متعلق به آسیاتک است نسبت به قبل بسیار گرانتر است و هر بار شارژ کارت تلفن تعداد اندکی تماس تلفنی را پشتیبانی میکند.یعنی در عین حال که زندانیان پول بیشتری می‌دهند تماسها هم کمتر و کوتاهتر شده و هم کیفیت انتقال صدا پایین است نویز زیاد دارد و تماس مدام قطع می‌شود.

▪️این شرایط در حالی است که تلفن، تنها راه ارتباطی زندانیان با عزیزانشان است اما اِعمال محدودیتها از سوی سازمان زندانها و شرکت آسیاتک که تبدیل به بازوی سرکوب زندانیان شده؛ کار را به جایی رساند که زندانیان در راستای رسیدن به خواسته‌های خود درباره وضعیت تلفنهای زندان؛ دست به این اعتصاب بزنند.

▪️از جمله زندانیان سیاسی بند۴ اوین؛
رسول بداقی، جعفر ابراهیمی، سعید مدنی، احمدرضا حائری، کیوان مهتدی، رضا شهابی، حسن سعیدی، کامیار فکور، علی یونسی، امیرحسین مرادی، آرش جوهری، امیرسالار داوودی هستند.

مبارزه برای آزادی فوری زندانیان سیاسی و عقیدتی از وظایف عاجل همه نیروهای ملی و مهین دوست کشور است. تشدید فشار بر زندانیان سیاسی همزمان با سی‌وپنج سالگرد فاجعه ملی کشتار دستجمعی زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ در ارتباط مستقیم با تحولات صحنه سیاسی کشور و برنامه های ضد ملی جمهوری اسلامی به رهبری ولی فقیه قرار دارد. مزدوران تاریک اندیشی، زندانیان سیاسی را همچون گروگان در چنگ خود دارند. گر چه دوران کنونی و فضای سیاسی حاکم با سال های سیاه و خونین دهه شصت قابل مقایسه نیست اما با توجه به جنایت هولناک و فراموش نشدنی فاجعه ملی در سال ۱۳۶۷، نمی توان و نباید نسبت به اقدام های رژیم در زندان های کشور منفعل بود و یا سکوت اختیار کرد. باید با تمام توان توطئه ارتجاع در خصوص زندانیان سیاسی را افشاء و خواست آزادی بدون قید و شرط آنها را درعرصه ملی، در بین نیروهای ترقی خواه جهان و سازمان های بین المللی طرح ساخت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا