ورزشی

تکواندوی دختران نونهال ایران قهرمان جهان شد؛ تیم پسران به عنوان پنجمی رسید

تیم ملی تکواندوی دختران ایران بالاتر از همه رقیبان عنوان قهرمانی مسابقات نونهالان جهان را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایسنا، ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نونهالان جهان با حضور ۶۲۲ تکواندوکار از ۷۳ کشور جهان به میزبانی بوسنی و هرزگوین برگزار شد و در پایان تیم دختران ایران به عنوان قهرمانی رسید اما تیم پسران ایران به جایگاهی بهتر از پنجمی دست نیافت.

تیم دختران تکواندوی ایران با کسب سه مدال طلا و سه نقره بالاتر از همه مدعیان برای سومین دوره متوالی عنوان قهرمانی جهان را به خود اختصاص دادند. کره جنوبی نایب قهرمان شد. قزاقستان، کرواسی و ایتالیا هم عناوین سوم تا پنجم را کسب کردند.

روژان صوفی، حنا زرین کمر و سیده کیمیا محمدی سه مدال طلا، آیلا جلیلی، کوثر اوجاقلو و هلیا ابراهیمیان هم سه مدال نقره تیم بانوان ایران را به دست آوردند.

در بخش پسران، قزاقستان قهرمان شد و ایران نیز با یک طلا و دو برنز به عنوان پنجم رسید.

محمدحسین تقی‌پور تنها طلای تیم ملی ایران در بخش پسران را به خود اختصاص داد. سید میرعباس حسینی‌فر و یاسان جعفری هم دو مدال برنز کسب کردند.

هدایت تیم ملی در رقابت‌های جهانی به عنوان سرمربی برعهده نیلوفر صفریان بود. پروین کشاورز و سیده فاطره مطهری نیز به عنوان مربی وی را یاری دادند. در گروه پسران نیز محمد عزیزی سرمربی بود؛ یوسف جنگجو و محمد علوی او را به عنوان مربی همراهی کردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا