حقوق بشر

تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت مهدی اعتمادسعید و نرگس سرداری

مهدی اعتمادسعید، بازیگر و نمایش‌ پرداز علیرغم گذشت هشتاد و چهار روز و همسرش نرگس سرداری، دانش آموخته روانشناسی پس از گذشت شانزده روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهدی اعتمادسعید و همسرش نرگس سرداری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند.

یک منبع مطلع در خصوص این شهروندان به هرانا گفت: “علیرغم پیگیری های خانواده این زوج از مراجع قضایی و امنیتی، مسئولین مربوطه از ارائه پاسخی شفاف در خصوص وضعیت این شهروندان امتناع می کنند. امری که منجر به افزایش نگرانی های خانواده و نزدیکان آنها شده است.”

این شهروندان تاکنون از دسترسی به وکیل محروم مانده اند. همچنین اتهامات مطروحه علیه آقای اعتمادسعید “تشویق به فساد و فحشا” عنوان شده است.

مهدی اعتمادسعید در تاریخ نوزدهم خردادماه، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد. ماموران دو هفته پس از بازداشت اقدام به تفتیش منزل و محل کار این شهروند کرده و شماری از وسایل شخصی، مدارک وی و تلفن همراه همسر وی را ضبط کردند.

روز چهارشنبه بیست و پنجم مرداد نیز، نرگس سرداری، همسر آقای اعتمادسعید توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد.

مهدی اعتمادسعید، بازیگر، نمایش‌ پرداز و بنیانگذار موسسه پرتآب و پروژه اجتماعی پرتآب (جمعه بازی) و نرگس سرداری، فارغ التحصیل دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف و دانش آموخته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد است. این زوج و دارای یک فرزند خردسال هستند.

تا لحظه تنظیم این گزارش از محل نگهداری این شهروندان اطلاعی حاصل نشده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا