حقوق بشر

ابوالفضل قدیانی: مرگ جواد روحی؛ قتل حکومتی در زندان استبداد دینی

حقیقت این است که مرگ جواد ناشی از شکنجه، عدم معالجه و نگهداشتن او در زندان است. اِعمال این قبیل خشونت‌ها با زندانی چیزی جز قتل حکومتی و کشتن تدریجی‌ جوانانی نظیر جواد روحی در زندان‌های حکومت استبداد دینی نیست.

در آستانه جنبش زن‌زندگی‌آزادی خبر مرگ جواد روحی زندانی سیاسی زندان نوشهر تکان‌دهنده بود. جواد روحی پس از دستگیری برای اعترافات دروغین، زیر شکنجه‌های وحشیانه قرار گرفت و صدمات ناشی از شکنجه، جواد عزیز را گرفتار بیماری شدید و تحمل درد و رنج ناشی از بیماری کرد. مسئولان زندان، نیروهای امنیتی و مسئولان قضایی، سنگدلانه از آزادی یا مرخصی استعلاجی وی خوداری کردند تا این که روز پنجشنبه ۹ شهریور خبر مرگش را در بیمارستان اعلام کردند.

حقیقت این است که مرگ جواد ناشی از شکنجه، عدم معالجه و نگهداشتن او در زندان است. اِعمال این قبیل خشونت‌ها با زندانی چیزی جز قتل حکومتی و کشتن تدریجی‌ جوانانی نظیر جواد روحی در زندان‌های حکومت استبداد دینی نیست. در این فاجعه، مسئولان زندان، نیروهای امنیتی و مسئولان قضایی مقصرند و باید پاسخگو باشند اما مقصر اصلی علی خامنه‌ای خودکامه قدرت پرست ایران است که باید پاسخگو باشد چون‌ تمامی این جنایات و فجایعی که در ایران رخ می‌دهد به خاطر حفظ حکومت غیر قانونی، غیر مشروع و غاصبانه اوست که البته دیر یا زود ملت ایران او را از سریر قدرت به زیر خواهند کشید و بساط نظام فاسد جمهوری اسلامی را برخواهند چید.

آری، تمامی آزادگان، آزادیخواهان و عدالت طلبان در کنار خانواده‌های داغدار و عزیز جنبش زن‌زندگی‌آزادی ایستاده‌اند./کلمه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا