اخبار

زندانیان انتقالی به گوهردشت در انفرادی و اعتصاب غذا هستند

هشت زندانی سیاسی به نام های لقمان امین‌ پور، سعید ماسوری، افشین بایمانی، سپهر امام‌ جمعه، زرتشت احمدی راغب، محمد شافعی، سامان صیدی (یاسین) و حمزه سواری به زندان قزلحصار کرج منتقل شدند. این زندانیان را صبح امروز یکشنبه دوازدهم شهریور از زندان اوین خارج کرده بودند. گزارش شده است آن ها مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند….

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده یکی از زندانیان به هرانا گفت: “این زندانیان در اعتراض به جابجایی های صوت گرفته دست به اعتصاب غذا زده اند. آنها هم اکنون در سلول های انفرادی زندان بسر میبرند.”

روز جاری این هشت زندانی سیاسی به همراه حسین گچلو و مسعودرضا ابراهیمی نژاد را اززندان اولین منقل کردند. همزمان مطلب احمدیان، دیگر زندانی سیاسی از بند هشت زندان اوین به بند چهارم این زندان منتقل شد.

کماکان از محل نگهداری آقایان گچلو و ابراهیمی نژاد اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است، کامیار فکور، احمدرضا حائری، رضا سلمان زاده و جعفر ابراهیمی از دیگر زندانیانی هستند که روز جاری به زندان قزلحصار کرج منتقل شده اند.

سعید ماسوری، افشین بایمانی، حمزه سواری، لقمان امین پور، سامان یاسین (صیدی)، محمد شافعی و مطلب احمدیان، روز چهارشنبه یازدهم مردادماه، از زندان رجایی شهر کرج به بند هشت زندان اوین منتقل شدند. آنها در زمان انتقال از بردن وسایل شخصی از جمله لباس ها و داروهای خود محروم ماندند.

سعید ماسوری در تاریخ ۱۹ دی‌ماه ۱۳۷۹ به ظن عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران در شهرستان دزفول بازداشت شد. وی نهایتا در سال ۱۳۸۱ در دادگاه انقلاب تهران با اتهام “محاربه” به اعدام محکوم شد ولی در ‌‌‌‌نهایت حکم وی به حبس ابد تقلیل پیدا کرد.

همچنین افشین بایمانی در تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۷۹ بازداشت شد. وی توسط دادگاه انقلاب تهران به اتهام “محاربه از طریق همکاری با سازمان مجاهدین خلق” به اعدام محکوم شد که این حکم در نهایت به حبس ابد تقلیل یافت.

حمزه سواری لفته نیز در ۱۶ سالگی در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۸۴ بازداشت شد. وی توسط دادگاه انقلاب اهواز به اتهام “فساد فی الارض، محاربه و اقدام علیه امنیت ملی”به اعدام محکوم شد. نهایتا حکم صادره به حبس ابد تقلیل یافت.

مطلب احمدیان در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۸۹ بازداشت شد. آقای احمدیان توسط دادگاه انقلاب به اتهام “محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه های اپوزیسیون” به ۳۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

سامان صیدی (یاسین) در تاریخ دهم مهرماه ۱۴۰۱، در جریان اعتراضات سراسری در تهران بازداشت شد. وی از بابت اتهاماتی چون “محاربه، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم و اقدام علیه امنیت ملی” در دادگاه عمومی و انقلاب تهران محاکمه و به اعدام محکوم شد. پس از مدتی این حکم در دیوان عالی کشور نقض شده و پرونده وی جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض ارجاع داده شد.

زرتشت احمدی راغب اواخر اسفند ماه سال گذشته بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. وی نهایتا در خردادماه سال جاری، توسط دادگاه انقلاب تهران به پنج سال و هشت ماه حبس که پنج سال از این مقدار قابل اجرا است و مجازات های تکمیلی محکوم شد.

لقمان امین پور و سپهر امام جمعه، دو تن دیگر از زندانیان سیاسی هستند که پیشتر به حبس محکوم شده است.

صبح امروز کانون حقوق بشر ایران و خبرگزاری هرانا گزارش داده بودند گارد زندان اوین با حمله وحشیانه به بند هشت زندان اوین، این زندانیان سیاسی را دستبند و پابند زده و به محل نامعلوم منتقل کرده اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا