ورزشی

شیردختران نوجوان ایران بر بام تکواندو آسیا

پرونده دوازدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا با قهرمانی تیم دختران و سومی پسران در بیروت بسته شد.

به گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا، دوازدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا عصر امروز پس از سه روز رقابت ۲۸۵ تکواندوکار از ۲۶ کشور در سالن «نوفل نوهاد» شهر بیروت کشور لبنان به پایان رسید.

تیم ملی ۱۰ نفره دختران ایران در این دوره از مسابقات تاریخ‌سازی کرد و با کسب ۹ مدال(۶ مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز) عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد. تایلند نایب قهرمان شد و کره جنوبی روی سکوی سوم ایستاد.

برای تیم ملی تکواندو دختران ایران ساغر مرادی، آیناز نصیری، سوگند شیری، فرشته فتحی، غزال هوشمند و نیوشا شادلو ۶ مدال طلا، مطهره فتحی و روژان گودرزی ۲ مدال نقره و پرنیان نوری یک مدال برنز کسب کردند.

همچنین فاطمه صفرپور عنوان بهترین مربی قاره کهن را کسب کرد و آیناز نصیری هم به عنوان فنی‌ترین دختر تکواندوکار آسیا انتخاب و معرفی شد.

در بخش پسران هم تیم ملی ایران با ۲ طلا، ۲ مدال نقره و ۲ برنز عنوان سومی را کسب کرد. کره جنوبی قهرمان شد و ازبکستان در جایگاه دوم ایستاد. امیرمحمد رحمانی‌راد و سید محمدمتین حسینی ۲ مدال طلا، صدرا مقدمی و مهدی رزمیان ۲ مدال نقره، رادین زینالی و سینا رضا علیزاده هم ۲ مدال برنز برای تیم ملی پسران کسب کردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا