حقوق بشر

پرونده سازی در زندان؛ گزارشی از آخرین وضعیت کامیار فکور و جعفر ابراهیمی

جعفر ابراهیمی و کامیار فکور زندانیان سیاسی محبوس در زندان قزلحصار کرج، در پی شکایت اداره کل زندان های استان تهران با پرونده ای جدید علیه خود مواجه شدند.

خبرگزاری هرانا – عرفان کرم ویسی، وکیل این زندانیان ضمن انتشار این خبر نوشت: با شکایت اداره کل زندان های استان تهران، پرونده ای جدید علیه جعفر ابراهیمی و کامیار فکور در شعبه سه بازپرسی دادسرای اوین تشکیل شده است. اتهام مطروحه علیه این شهروندان اخلال در نظم و آسایش عمومی و توهین به مقامات و مامورین زندان عنوان شده است.

کامیار فکور و جعفر ابراهیمی چندی پیش از زندان اوین به زندان قزلحصار کرج منتقل شدند.

کامیار فکور در تاریخ ۱۵ آبان ماه سال گذشته، در جریان اعتراضات سراسری بازداشت شد. وی توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به هشت ماه حبس محکوم شد. همچنین حکم تعلیقی محکومیت دو سال حبس آقای فکور از بابت اتهام تشویش اذهان عمومی در پرونده سال ۱۴۰۰ صادره از شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به اجرا در آمده است. که به میزان حکم فعلی وی ۸ ماه اضافه شده است.

جعفر ابراهیمی نیز مورخ دهم اردیبهشت ماه سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

وی اوایل آبان ماه سال ۱۴۰۱، در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به چهار سال و به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس و همچنین از بابت مجازات تکمیلی به دو سال محرومیت از فعالیت و عضویت در گروه ها و منع خروج از کشور محکوم شده بود. نهایتا این حکم در آذرماه همان سال توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تایید شد.

جعفر ابراهیمی، معلم، عضو کانون صنفی معلمان تهران و بازرس شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، پیش از این نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت را داشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا