بین‌المللی

کره شمالی: از سیاست سلاح هسته‌ای در مقابل سلاح هسته‌ای پیروی می‌کنیم

سفیر کره شمالی در روسیه اعلام کرد پیونگ یانگ از سیاست سلاح هسته‌ای در مقابل سلاح هسته‌ای پیروی می‌کند.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا از خبرگزاری تاس، «سین هونگ کول” سفیر کره شمالی در روسیه در مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس کره شمالی در سفارت این کشور در مسکو گفت: کره شمالی سیاست پاسخ به چالش‌های آمریکا در منطقه را دنبال می کند.

وی تصریح کرد: کره شمالی همواره به سیاست ثابت سلاح‌های هسته‌ای در برابر سلاح‌های هسته‌ای و رویارویی جبهه‌ای در برابر رویارویی جبهه‌ای پایبند بوده تا از تلاش‌های آمریکا و کشورهای متخاصم برای اقدام نظامی جلوگیری کند.

سفیر کره شمالی در روسیه ادامه داد: بنابراین کره شمالی مدافع قاطع صلح و ثبات در شبه جزیره کره و در منطقه است.

این درحالی است که «یون سوک یول» رئیس جمهوری کره جنوبی ۱۳ شهریور ماه گفت: در اجلاس‌های آتی چندجانبه در اندونزی و هند، جامعه بین‌المللی را به دادن پاسخ قاطعانه به تهدیدهای موشکی و هسته‌ای کره شمالی ترغیب خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، اظهارات رئیس جمهوری کره جنوبی درباره ترغیب جامعه جهانی به واکنش در برابر تهدیدهای موشکی و هسته‌ای کره شمالی در مصاحبه‌ای با اسوشیتد پرس یک روز پیش از سفر وی به اندونزی برای شرکت در اجلاس سالانه اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی (آ سه آن) مطرح شد.

وی تاکید کرد جامعه جهانی باید آشکارا نشان دهد تصمیمش برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای کره شمالی قوی‌تر از ادامه کار این کشور در توسعه هسته‌ای است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا