بین‌المللی

کره‌شمالی: رزمایش‌های آمریکا منجر به جنگ اتمی می‌شود

دولت کره‌شمالی ضمن محکوم‌کردن رزمایش‌های مشترک سالیانه کره‌جنوبی و آمریکا، هشدار داد که این رزمایش‌ها ممکن است باعث شروع جنگ بی‌سابقه با سلاح گرماهسته‌ای (هیدروژنی) در شبه‌جزیره کره شود.

به گزارش آرمان ملی؛ اجلاس سران آمریکا، کره‌جنوبی و ژاپن در کمپ دیوید و صدور بیانیه‌های تحریک‌آمیز علیه کره‌شمالی و چین، با واکنش تند پیونگ‌یانگ همراه شد. دولت کره‌شمالی ضمن محکوم کردن رزمایش‌های مشترک سالیانه کره‌جنوبی و آمریکا، هشدار داد که این رزمایش‌ها ممکن است باعث شروع جنگ بی‌سابقه با سلاح گرماهسته‌ای (هیدروژنی) در شبه‌جزیره کره شود.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، در این بیانیه آمده است که سئول، واشنگتن و توکیو طی نشست سه‌جانبه در کمپ دیوید، مجموعه‌ای از اسناد را با هدف «جزئیات، برنامه‌ریزی و تدوین» اقدامات تحریک‌آمیز برای جنگ اتمی، گردآوری کردند. پیونگ‌یانگ با بیان اینکه جنگ اتمی بی‌سابقه‌ای در مقیاس بزرگ هر لحظه به شبه‌جزیره کره نزدیک می‌شود، تصریح کرد: «رزمایش‌های نظامی متحدان ماهیت تهاجمی دارند و احتمالا شامل سلاح‌های راهبردی آمریکا می‌شوند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «اگر توافقات حاصل‌شده در کمپ دیوید، در رزمایش جنگی عملی شود؛ احتمال وقوع یک جنگ اتمی در شبه‌جزیره کره واقعی‌تر خواهد شد.»

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا