احزاب و شخصیت‌ها

ابوالفضل قدیانی: موج‌های بعدی اعتراضات علی خامنه‌ای را از اریکه قدرت به زیر خواهد کشید

ابوالفضل قدیانی،‌ فعال سیاسی و منتقد سرسخت علی خامنه‌ای، می‌گوید آتش اعتراضات ایران خاموش نشده و «دیر یا زود» موج‌های بعدی آن رهبر جمهوری اسلامی را «از اریکه قدرت به زیر خواهدکشید»….

آقای قدیانی در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر شد با اشاره به «سرکوب» اعتراضات ایران و «تنگ‌تر کردن حلقه اختناق» توسط جمهوری اسلامی، اعلام کرد: «این اقدامات به وضوح نشان می‌دهد که علی خامنه‌ای و اعوان و انصارش تا چه اندازه گرفتار وحشت و اضطراب خیزش مجدد اعتراضی ملت ایران‌اند.»

او در این بیانیه افزود که اعتراضات اخیر «جامعه را چنان دگرگون کرده و بر اذهان و افکار چنان تاثیری گذاشته که غیرممکن است» ایران به دوران پیش از این اعتراضات بازگردد.

ابوالفضل قدیانی عضو مؤسس و پیشین سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و از چهره‌های نزدیک به میرحسین موسوی محسوب می‌شود.

او به ویژه پس از اعتراضات سال ۱۳۸۸ به یکی از منتقدان سرسخت علی خامنه‌ای تبدیل شد و پیش از این نیز چندین بار بازداشت و زندانی شده است.

آقای قدیانی در بیانیه اخیر خود یکی از دستاوردهای مهم اعتراضات «زن، زندگی،‌ آزادی» را تحریم انتخابات از سوی «افراد و جریان‌ها و گرایش‌های سیاسی» دانسته که به گفته او «هرگز حاضر نبودند در هیچ انتخاباتی شرکت نکنند».

او در ادامه با اشاره به نافرمانی مدنی زنان ایران در مخالفت با حجاب اجباری گفت: «اکثریت قریب به اتفاق ملت ایران به روشنی دریافته ‌است نجات ایران و ایرانی در گرو رهایی از شر مستبد امروز ایران علی خامنه‌ای و نظام جمهوری اسلامی است.»

دادگاه انقلاب تهران سال گذشته آقای قدیانی ۷۸ ساله را به تحمل ۱۰ ماه زندان محکوم کرد.

این حکم پس از آن صادر شد که او ضمن حمایت از اعتراضات «زن، زندگی، آزادی»، در پنجم دی ماه ۱۴۰۱ علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، را «بزرگ‌ترین دشمن ملت ایران» و مصداق تمام و کمال «مفسد فی‌الارض و محارب» نامید و گفت: «مطمئن باشید این حکومت رفتنی است.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا