حقوق بشر

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی؛ گزارشی از آخرین وضعیت مهدی اعتمادسعید و نرگس سرداری

مهدی اعتمادسعید، بازیگر و نمایش‌ پرداز علیرغم گذشت بیش از سه ماه و همسرش نرگس سرداری، دانش آموخته روانشناسی پس از گذشت بیست و هفت روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند.

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع در خصوص این شهروندان به هرانا گفت: “علیرغم پیگیری های خانواده این زوج، مراجع قضایی و امنیتی از ارائه پاسخی شفاف در خصوص وضعیت پرونده این شهروندان امتناع می کنند.”

به گفته این منبع مطلع، “این شهروندان از دسترسی به وکیل تعیینی و ملاقات با خانواده، محروم مانده اند. آنها فقط چند تماس تلفنی کوتاه با خانواده خود داشته اند.”

اتهامات مطروحه علیه آقای اعتمادسعید “تشویق به فساد و فحشا” عنوان شده است.

مهدی اعتمادسعید در تاریخ نوزدهم خردادماه، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد. ماموران دو هفته پس از بازداشت اقدام به تفتیش منزل و محل کار این شهروند کرده و شماری از وسایل شخصی، مدارک وی و تلفن همراه همسر وی را ضبط کردند.

روز چهارشنبه بیست و پنجم مرداد نیز، نرگس سرداری، همسر آقای اعتمادسعید توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد.

مهدی اعتمادسعید، بازیگر، نمایش‌ پرداز و بنیانگذار موسسه پرتآب و پروژه اجتماعی پرتآب (جمعه بازی) و نرگس سرداری، فارغ التحصیل دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف و دانش آموخته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد است. این زوج دارای یک فرزند خردسال هستند.

تا لحظه تنظیم این گزارش از محل نگهداری این شهروندان اطلاعی حاصل نشده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا