حقوق بشر

گزارشی از آخرین وضعیت محمود مهرابی در زندان دستگرد اصفهان

“هم اکنون پرونده آقای مهرابی در اختیار شعبه دوم بازپرسی شهرستان مبارکه قرار دارد و از دسترس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان خارج شده است. شعبه مذکور برای آقای مهرابی اقدام به تعیین وکیل تسخیری کرده و با صدور قرار وکالت برای وکیل منتخب خودداری می‌کند.”

خبرگزاری هرانا – محمود مهرابی، شهروند بازداشتی، علیرغم گذشت بیش از شش ماه از زمان دستگیری، به صورت بلاتکلیف در زندان دستگرد اصفهان بسر میبرد. این شهروند توسط شعبه دوم بازپرسی شهرستان مبارکه مورد تفهیم اتهام قرار گرفته است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند در خصوص آخرین وضعیت پرونده او به هرانا اطلاع داد: “تقریبا چهل روز پیش آقای مهرابی توسط شعبه دوم بازپرسی شهرستان مبارکه از بابت اتهام تحریک مردم به برهم زدن امنیت و جنگ و کشتار و تحریک موثر نیروهای رزمنده یا اشخاص در خدمت نیروهای مسلح به عصیان، فرار و تسلیم، مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. همچنین شعبه مذکور از صدور قرار وثیقه برای آزادی موقت آقای مهرابی مخالفت به عمل می آورد.”

این منبع مطلع در ادامه افزود: “هم اکنون پرونده آقای مهرابی در اختیار شعبه دوم بازپرسی شهرستان مبارکه قرار دارد و از دسترس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان خارج شده است. شعبه مذکور برای آقای مهرابی اقدام به تعیین وکیل تسخیری کرده و با صدور قرار وکالت برای وکیل منتخب خودداری می کند.”

محمود مهرابی بیشتر توسط شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مبارکه از بابت اتهامات “افساد فی الارض” و “تبلیغ علیه نظام” تفهیم اتهام شد.

آقای مهرابی در رابطه با پرونده جاری، برای نخستین بار در تاریخ دوازدهم بهمن ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی در اصفهان بازداشت و نهایتا در تاریخ بیست و پنجم اسفندماه با تودیع وثیقه از زندان دستگرد اصفهان آزاد شد. او ساعاتی بعد، مجددا توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود واقع در اصفهان بازداشت شد. یک منبع نزدیک به خانواده وی عنوان کرد که “بازداشت دوباره او به دلیل انتشار مطالب اعتراضی در شبکه های اجتماعی صورت گرفته است.”

محمود مهرابی شهروند ساکن اصفهان و مجرد، پیش از بازداشت در حوزه برق مشغول به فعالیت بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا