حقوق بشر

در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی؛ اعتصاب دارو جعفر ابراهیمی در زندان قزلحصار

جعفر ابراهیمی، فعال صنفی معلمان در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی مناسب، در زندان قزلحصار کرج دست به اعتصاب دارو زد. مسئولین زندان شب گذشته، علیرغم حال نامساعد جسمی آقای ابراهیمی، از اعزام وی به بیمارستان خودداری کردند.

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع نزدیک به خانواده وی در این خصوص به هرانا گفت: «شب گذشته با وجود نامه اعزام به بیمارستان، مسئولین زندان از انتقال آقای ابراهیمی به بیمارستان خودداری کرده و فقط او را به بهداری زندان انتقال دادند. آقای ابراهیمی نیز در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت جسمانی خود دست به اعتصاب دارو زده است.»

این منبع مطلع افزود: «روز سه شنبه، آقای ابراهیمی توسط ا اکبر شاهمرادی، افسر جانشین و معاون وی سجاد لروند و چند تن از کادر اداری مورد ضرب و شتم قرار گرفت و از نواحی پیشانی، دست، کتف و گردن دچار آسیب‌ دیدگی شد. مسئولین زندان به دلیل وجود آثار ضرب و شتم بر روی بدن آقای ابراهیمی، از اعزام وی به بیمارستان خودداری کردند.»

به گفته این منبع مطلع، «یکی از علل اعتصاب داروی این فعال صنفی معلمان، عدم همکاری زندان در اعزام به پزشکی قانونی جهت ثبت آثار ضرب و شتم بر بدن وی است.»

در تاریخ دوازدهم شهریور ماه سال جاری، جعفر ابراهیمی به همراه تعدادی از زندانیان دیگر بدون اطلاع قبلی از زندان اوین به قزلحصار منتقل شد. این زندانیان سیاسی از بدو ورود به زندان مذکور در اعتراض به جا به جایی صورت گرفته و شرایط نامناسب زندان قزلحصار کرج، دست به اعتصاب زدند.

آقای ابراهیمی مورخ دهم اردیبهشت ماه سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

وی اوایل آبان ماه سال ۱۴۰۱، در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به چهار سال و به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس و همچنین از بابت مجازات تکمیلی به دو سال محرومیت از فعالیت و عضویت در گروه ها و منع خروج از کشور محکوم شده بود. نهایتا این حکم در آذرماه همان سال توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تایید شد.

آقای ابراهیمی اخیرا با شکایت اداره کل زندان های استان تهران، با گشایش پرونده ای جدید در شعبه سه بازپرسی دادسرای اوین از بابت اتهام “اخلال در نظم و آسایش عمومی و توهین به مقامات و مامورین زندان” مواجه شده است.

جعفر ابراهیمی، معلم، عضو کانون صنفی معلمان تهران و بازرس شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، پیش از این نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت را داشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا