حقوق بشر

سقز؛ شلیک مستقیم به فردین جعفری در سالروز قتل حکومتی ژینا

روز ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ و در سالروز قتل حکومتی ژینا-مهسا امینی، نیروهای امنیتی- سرکوبگر در میدان زندان سقز و در خیابان، فردین جعفری شهروند ۲۷ ساله را هدف شلیک مستقیم گلوله جنگی از پشت سر و از فاصله نزدیک قرار داده و هم‌اکنون نامبرده در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود و در وضعیت بسیار وخیمی قرار دارد.

به گفته یک منبع مطلع به کُردپا، فردین جعفری پس از جراحات شدید به بیمارستان «شفا»ی سقز منتقل می‌شود و اکنون بعد از عمل جراحی به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده است. این در حالی است که پزشکان نتوانسته‌اند مرمی گلوله جنگی را از جمجمه او خارج کنند و «احتمال زنده ماندن او را بسیار کم دانسته‌اند».

شلیک به این شهروند ۲۷ ساله در حالیست که مهدی رضایی، معاون امنیتی استانداری کردستان در گفتگو با ایرنا که پیامک آن نیز به مردم ارسال شده «کشته‌ شدن» فردین جعفری را تکذیب کرده، اما در مورد شلیک مستقیم به او هیچ خبری اعلام نکرده‌اند. از دیگر سو مهدی رضایی در گفتگو با رسانه‌های حکومتی اعلام کرده فردین جعفری پس از «ورود به منطقه ممنوعه» ]منظور آرامستان آیچی سقز[ هدف شلیک قرار گرفته است.

فردین جعفری، ۲۷ ساله، فرزند سعید، کشاورز و اهل روستای اسلام‌آباد از توابع سقز است. نزدیکان او اعلام کرده‌اند فردین «کم‌توان» ذهنی است و نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا