حقوق بشر

بیش از ۹ ماه بی‌خبری از عثمان مامه پس از مجروح‌شدن با گلوله

«اکنون بیش از نه ماه است خانواده اش از او اطلاعی ندارند و در طول این همه مدت خانواده‌اش به تمام مراکز امنیتی و قضایی و همچنین نهادهای سپاه پاسداران در بوکان و همچنین استان در ارومیه مراجعه کردند»

سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۷ شهریور ۱۴۰۲: بیش از ۹ ماه است که خانواده عثمان مامه از سرنوشت او بی‌خبر هستند. عثمان مامه از ۲۷ آبان سال گذشته در ارتباط با اعتراضات بوکان بازداشت و در حین بازداشت با گلوله ساچمه‌ای مورد اصابت قرار گرفته است. «خانواده اش به این نتیجه رسیدند که او زیر شکنجه کشته شده است».

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، عثمان مامه، ۵۵ ساله و شهروند کرد اهل بوکان است که در تاریخ ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۱ در خیابان سالمندان بوکان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. خانواده این شهروند کرد، با وجود گذشت بیش از نه ماه، هیچ‌گونه اطلاعی از وضعیت او ندارند.

یک منبع مطلع درخصوص بازداشت وی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «عثمان مامه و همسرش در هنگام بازداشت مورد اصابت گلوله قرار گرفتند. ۵۵ گلوله ساچمه‌ای همچنان داخل سر همسر عثمان مامه است و گفته‌اند اگر عمل کند، فلج می‌شود و همسرش همچنان با درد این گلوله‌ها زندگی می‌کند».

این منبع در ادامه گفت: «اکنون بیش از نه ماه است خانواده اش از او اطلاعی ندارند و در طول این همه مدت خانواده‌اش به تمام مراکز امنیتی و قضایی و همچنین نهادهای سپاه پاسداران در بوکان و همچنین استان در ارومیه مراجعه کردند، اما هیچگونه پاسخی به آنها نداده اند که آیا زنده است و یا خیر. خانواده اش به این نتیجه رسیدند که او زیر شکنجه کشته شده است و این همه مدت این خانواده را اذیت کرده اند و هر بار پسرش مورد تهدید قرار می گیرد که نباید با رسانه ها و یا فعالان سیاسی در مورد پدرش صحبت کند و آنها با ایجاد رعب و وحشت ترسیده اند».

عثمان مامه درحال بازگشت به منزلش مجروح و سپس بازداشت شد. او پیش از بازداشت، در اقلیم کردستان عراق به کارگری مشغول بوده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا