حقوق بشر

گزارشی پیرامون بازداشت‌ ٢١ شهروند در کهگیلویه و بویراحمد

نیروهای حکومتی در ماه جاری و به ویژه در روزهای منتهی به سالگرد جنبش ژن، ژیان، ئازدای، دستکم ٢١ شهروند لُر را در سه شهر یاسوج، بهمئی و دهدشت استان کهگیلویه و بویراحمد بازداشت کردند.

به گزارش هه‌نگاو، علی محمد پریسایی، جمال عسگری، محسن افرنجیان، فرشاد رنگیان، فرزانه معینی، محمد معینی، داریوش پریسایی، فرهاد چرامین، آرمین جوان، حمید دادرس، جابر فروغی، سجاد پرویش، حمید دستوانه و عیسی فروغی و فردین پریسایی شهروندان اهل دهدشت، پنج شهروند اهل یاسوج به نام‌های شیدا صابری، سام بیژن نژاد، مصطفی محمد حسینی، امیر ناطق، رضا مرادی نژاد و داوود حداد، شهروند اهل بهمئی توسط نیروهای حکومتی در شهریور ماه ١۴٠٢، توسط نیروهای حکومتی بازداشت شدند.

‌از میان این فهرست، دوازده شهروند در شامگاه شنبه ٢۵ شهریور ماه و همزمان با سالگرد قتل حکومتی ژینا امینی و آغاز جنبش ژن، ژیان، ئازادی توسط نیروهای حکومتی بازداشت شدند.

این شهروندان، هرکدام پس از بازداشت جداگانه توسط نیروهای حکومتی به مکان‌های نامعلومی منتقل شدند و تاکنون اطلاعی از وضعیت و شرایط نگهداری آن‌ها در بازداشتگاه‌های حکومتی در دست نیست.

همچنین، دستکم دو نفر از این بازداشت‌شدگان به نام‌های بنیامین افرا و علیرضا فروهر، پیش از این نیز در سال گذشته و در میانه اعتراضات مردمی، بازداشت و مورد محاکمه دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا