زنان

کمیته پیگیری بازداشت شدگان: در سالروز کشته شده مهسا امینی، ۶۰۰ زن در تهران دستگیر شدند

کمیته پیگیری وضعیت بازداشت شدگان گفته است که در روز ۲۵ شهریور، دست کم «۶۰۰ زن» در تهران دستگیر شدند که از این تعداد در حال حاضر «۱۳۰ نفر» در بند قرنطینه زندان زنان قرچک در انتظار تعیین تکلیف وضعیت‌شان هستند….

براساس این گزارش، خانواده برخی از دستگیرشدگان گفته‌اند که اکثر بازداشتی‌‌ها با سپردن تعهد از بازداشت پلیس آزاد شدند و زنانی که هم‌‌اکنون در زندان قرچک هستند هم پرونده‌شان به دادسرا ارسال شده و امیدوارند که با قرار وثیقه یا کفالت آزاد شوند. ۲۵ شهریور سالروز کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد بود که باعث بروز اعتراضات بی سابقه‌ای علیه حکومت جمهوری اسلامی شد. در سالگرد این واقعه برای جلوگیری از برگزاری اعتراضات، تدابیر امنیتی شدیدی در شهرهای مختلف ایران به اجرا گذاشته شد.

مراسم سالگرد قتل نیکا شاکرمی زیر فشار امنیتی ها لغو شد

نسرین شاکرمی مادر نیکا شاکرمی در اکانت اینستاگرامی خود اطلاع داد که مراسم سالگرد نیکا برگزار نخواهد شد و از از این بابت از همه مردم عذر خواهی کرده است. وی نوشته است: به «دلیل مشکلات» پیش آمده مراسم سالگرد نیکا برگزار نمی‌شود. نسرین شاکرمی در اینستاگرام خود نوشت که درصدد بوده است تا در اولین سالگرد کشته‌شدن نیکا مراسمی برای یادبود او برگزار کند. اما «با توجه به مشکلات پیش آمده و البته با توجه به اینکه بنده نمی‌خواهم به افراد دیگری از عزیزان و هموطنان غیرتمند و شریفی که به این مراسم تشریف می‌آورند، آسیبی وارد شود برگزاری مراسم را ناچارا لغو می‌کنم.» مادر نیکا شاکرمی در بخش دیگری از نوشته خود با «عذرخواهی» از کسانی که قصد شرکت در مراسم سالگرد نیکا را داشتند گفت: «اینجا هر جرم و جنایت و رفتار ناهنجاری توجیه می‌شود» و «حق‌گویی و اعتراض به ظلم» مجازاتش «مرگ، تجاوز، زندان، سربه نیست شدن و بدترین عواقب ممکن است».

معصومه قاسمی پور بازیگر سینما و تلویزیون بازداشت شد

معصومه قاسمی پور، بازیگر سینما و تلویزیون، توسط نیروهای امنیتی در آمل بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. یک منبع نزدیک به خانواده وی در این خصوص به هرانا گفت: “خانم قاسمی روز یکشنبه بیست و ششم شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در آمل بازداشت و تاکنون از محل نگهداری وی اطلاعی حاصل نشده است. امری که موجب افزایش نگرانی خانواده و اطرافیان وی شده است.” تا لحظه تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی حاصل نشده است. معصومه قاسمی پور، بازیگر سینما و تلویزیون و متولد ۱۳۵۶ است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا