گوناگون

سایت وزارت علوم هک شد و ۲۰ هزار سند لو رفت

واکنش وزارت علوم رژیم به حمله سایبری به سایت این‌ وزارتخانه….

روابط عمومی وزارت علوم در اطلاعیه‌ای درباره عدم دسترسی موقت به سایت این وزارتخانه اعلام کرد: صبح امروز یک حمله خرابکارانه به منظور تلخ کردن کام جامعه دانشگاهی در آغاز سال تحصیلی و همزمان با حضور دانشجویان عزیز در دانشگاه‌ها در اول مهر ماه، انجام شد. با هوشیاری کارشناسان فنی این حملات دفع شده و سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا زمان اطمینان کارشناسان فنی، به طور موقت از دسترس خارج شده است. مسلم است که این سایت در سریعترین زمان و پس از اطمینان، در دسترس جامعه دانشگاهی قرار خواهد گرفت. تلاش وزارت علوم سال تحصیلی پربار و سرشار از بالندگی برای جامعه دانشگاهی است.

سایت وزارت علوم هک شد و ۲۰ هزار سند لو رفت

در یک ماه گذشته نفوذ هکرها به نهادهای دولتی و خصوصی در ایران خبرساز شده است. گروه هکری موسوم به «قیام تا سرنگونی»‌ اعلام کرد با هک کردن «۵۰۰ سرور، کامپیوتر،‌ سایت و سامانه» این وزارتخانه به «بیش از ۲۰ هزار سند» دست‌ یافته است. این گروه هکری پیشتر ادعا کرده بود که به سامانه بسیاری از نهادهایی چون وزارت امور خارجه، شهرداری تهران و صدا و سیما نفوذ کرده و در این زمینه اسنادی را منتشر کرده بود.

کانال تلگرامی موسوم به «قیام تا سرنگونی» در ساعات گذشته اسناد متعددی از نامه‌نگاری‌های داخلی وزارت علوم را منتشر کرده است. در اسناد منتشر شده مواردی چون اسامی ۱۱۶ نفر از «مدیران حراست» دانشگاه‌های ایران، لیست «گردان‌های عاشورا و الزهرا» در وزارت علوم، استخدام ۳۰ بسیجی برای به کارگیری در دانشگاه‌ها و درخواست وزیر علوم برای تعطیلی کافی‌شاپ‌های دانشگاه‌های ایران دیده می‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا